گردهمایی شورای معاونین اداره کل و روسای ادارت آموزش و پرورش نواحی،شهرستان ها و مناطق استان یزد

گردهمایی شورای معاونین اداره کل و روسای ادارت آموزش و پرورش نواحی،شهرستان ها و مناطق استان یزد


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت : پروژه اصلی آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده نیز آموزش از طریق سامانه شاد می باشد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در این گردهمایی اظهار داشت : سامانه شاد ظرفیت بسیار مناسبی است که تا این لحظه بیش از هفتاد و پنج درصد دانش آموزان استان را تحت پوشش قرار داده و یکی از  پروژه های اصلی آموزش برای سال آینده است که مهم ترین دستاورد آموزش و پرورش به شمار می رود .

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در اسفندماه گذشته آموزش مجازی نیز آغاز شد افزود : آموزش درسال آینده نیز به صورت تلفیقی بوده و در دوران پسا کرونا نیز آموزش مجازی ادامه دارد که باید با رصد وضعیت چهارماه گذشته و شناسایی دقیق 25درصد دانش آموزانی که به هر دلیل  نمی توانند از این شبکه و ظرفیت فضای مجازی و رسانه ملی استفاده کنند ، برنامه ریزی لازم را داشته باشیم و شرایطی را فراهم نماییم تا از  تحصیل باز نمانند.

دانافر با تاکید بر اینکه در مورد آموزش مجازی توجه به سه نکته ضروری است اظهار داشت : ابتدا شناسایی کامل وضعیت موجود به این معنا که باید دانش آموزان به حاشیه رفته پارسال، به طور کامل شناسایی شوند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد : سال گذشته دانش آموزانی بودند که به آموزش مجازی ازطریق گوشی تلفن همراه و اینترنت دسترسی نداشتند و از آموزش آنلاین محروم بودند که باید این دانش آموزان به درستی شناسایی و برنامه ریزی لازم برای آنها صورت پذیرد .

وی دومین نکته را دعوت از خیرین، نهاد های عمومی و شورای اسلامی شهر دانست و گفت : باید تمامی این نیروها را به صحنه کشاند و از مساعدت آن ها در امور آموزش و پرورش استفاده کرد.

دانافر اضافه کرد: سومین نکته مورد توجه شناسایی و استفاده از نیروهای جهادی آموزش در حوزه آموزش مجازی و نه در مدارس است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه شعار آموزش و پرورش شناسایی وضعیت موجود برای حل مشکلات آینده است افزود : مدارس باید آمادگی لازم را برای هر سه سناریو در سال تحصیلی جدید داشته باشند .

دانافر بر لزوم گفتمان سازی سند تحول بنیادین،بررسی وضعیت عملکرد معلمان و مدیران در شبکه شاد، ساماندهی نیروی انسانی ،فضاهای آموزشی و تجهیزات ،پایش مستمر ثبت نام ،جلب مشارکت و همدلی همه عناصر تاثیرگذار در پروژه مهر،ثبت سفارش ،دریافت و نگه داشت کتب درسی دانش آموزان،عدم به کارگیری نیروی آزاد به هر عنوان در مدارس ، دقت،صحت و سرعت در پاسخگویی به مکاتبات اداری ،توجه به مسکن فرهنگیان،بهداشت و تربیت بدنی تاکید کرد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان یزد نیزاز اجرای طرح «آجر به آجر» با هدف گسترش مشارکت خرد مردمی در امر مدرسه‌سازی و مشارکت هرچه بیشتر خیران در این استان خبر داد.

"جواد ذاکر" گفت : گسترش مشارکت خرد مردمی در امر مدرسه‌سازی در واقع مهمترین استراتژی این طرح است که در قدم اول در نظر دارد فرهنگ مدرسه‌سازی را در میان اقشار مختلف جامعه توسعه دهد.

ذاکر افزود: جلب مشارکت شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه‌ساز از دیگر اهداف این طرح است که باید با جدیت دنبال شود.

ذاکر گفت: در این طرح هر کس با هر حدی از بضاعت می‌تواند آجری برای ساخت مدرسه بگذارد و امیدوارم همکاری لازم برای ساخت مدرسه از سوی همه آحاد جامعه را شاهد باشیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد با اشاره به طرح «آجر به آجر» که در راستای جذب مشارکت آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه تدوین شده است بیان کرد: امیدواریم با کمک مجمع خیرین مدرسه‌ساز بتوانیم سرمایه‌های خرد مردمی را از تمام اقشار جامعه حتی به اندازه یک آجر جذب کرده و قدمی بزرگ برای توسعه فضاهای آموزشی کشور برداریم.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان نیز در ادامه اضافه نمود : امسال 3 هزار میلیارد تومان اعتبار پروژه خیری داریم که امیدواریم در پروژه های نیمه تمام خیری جذب شود .

" محمد علی خواجه رضایی" ابراز امیدواری کرد: می توان با استفاده از مشارکت حداقلی مردم در احداث پروژه های خیری نیمه تمام اولین استان در برچیدن سفره مدارس غیر استاندارد باشیم.

نماینده موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان استان نیز در این نشست افزود: سود موسسه در سال 98 از 62 میلیارد تومان به هزار و صد میلیارد تومان افزایش داشته و همچنین سهم الشرکه اعضاء در سال 96 و شش ماهه اول 97 به مبلغ 413 میلیارد و 394 میلیون تومان در حساب اعضاء ثبت گردیده است .

" احمد شهسواری " در خصوص مسکن فرهنگیان گفت : مقرر شد با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش استان در سال 97 زمینی به مساحت 6 هزار و 810 متر مربع توسط اداره کل راه و شهرسازی جهت احداث 120 واحد مسکونی اختصاص یابد .

وی گفت : طبق لیست متقاضیان سال قبل مسکن در مرکز استان تعداد 980 نفر واجد شرایط شناخته شده اند که نیازمند همراهی اداره کل راه و شهرسازی در تامین زمین برای ساخت واحد مسکونی سایر متقاضیان واجد شرایط هستیم .

همچنین در این گردهمایی معاونین و روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق 14 گانه استان نیز به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند .

 

آدرس کوتاه :