سند تحول بنیادین، اولویت نظام آموزش وپرورش

سند تحول بنیادین، اولویت نظام آموزش وپرورش


وزیر آموزش و پرورش با مدیران استان دیدار کرد
وزیر آموزش و پرورش در گفتگو زنده با مدیران مدارس یزد گفت: عمود نظام تعلیم وتربیت مدیران هستند.

 
دکتر" محسن حاجی میرزایی" وزیر آموزش و پرورش در گفتگو زنده با جمعی از مدیران استان گفت: اکنون بیشتر سال تحصیلی را پشت سر گذاشتیم من در وهله اول قدر دانی میکنم از همکاران عزیزی که با تمامی وسختی ها و دشواری ها فعالیت بسیار خوبی را داشتند . 
 
وی در ادامه با بیان اینکه مدیران عمود خیمه نظام تعلیم وتربیت هستند، افزود: تجربه ای که در سال جاری کسب کردیم، تجربه خاص وبی نظیر بود که خوشبختانه با نظارت وخلاقیت مدیران این امر به بهترین نحو انجام شد.
 
وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار داشت: سال جدید هرچند دارای سختی و دشواری هایی بود اما از نظر من سالی همراه با پدید ها، الهام ها و مسیر های کشف نشده ای بود که می توان در سال های آینده از آن وام گرفت و قوی تر شد. 
 
وی ادامه داد: بخش مهمی از دستاورد های جامعه بشری محصول درد است. 
 
وزیر آموزش و پرورش  در ادامه رویداد های تلخ وشیرین را به آیینه ای تشبیه کرد و افزود:
کرونا آینه ای در مقابل نظام آموزشی بود تا خودش را در این  شرایط بسنجد زیرا در این مسیر بهتر دیده شدن و برطرف کردن  نقاط ضعف و قوی تر شدن دستاورد آن است. 
 
 
وی ادامه داد: نقش مدیر، یک نقش مهم و اساسی است زیرا مدیران در این شرایط نیز، ماموریت دارند تا هرچند بدون ابزار های قبلی و محدود تر اما با ایده های خلاقانه این مسیر را به‌نحو احسنت دنبال کنند. 
 
وزیر آموزش وپرورش  افزود: مدیران باید راهی دیگر برای آموزش بهتر پیدا کنند زیرا در این بحران هنر نمایی، خلاقیت وتوانمندی مدیران مشخص می شود و به عقیده من رویداد ها کلاس آموزش هستند. 
 
وی در ادامه  با بیان اینکه اولویت ما سند تحول بنیادین  نظام آموزش و پرورش است افزود: فعالیت نظام آموزش وپرورش در راستا این سند است و مدیران و معلمان هریک باید در راستای پیشبرد این سند دانش آموزان را تعلیم وتربیت کنند. 
 
 
وزیر آموزش وپرورش در پایان از  تعیین و تکلیف 100 هزار ردیف استخدامی در سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین ما در تلاش بودیم لایه رتبه بندی معلمان را ارتقا داده تا هر یک نسبت به توانایی هایشان در جایگاه ورتبه خود قرار گیرند.
آدرس کوتاه :