تفاهم نامه فی مابین هیات ورزش دانش آموزی و هیات نجات غریق و غواصی استان یزد

تفاهم نامه فی مابین هیات ورزش دانش آموزی و هیات نجات غریق و غواصی استان یزد


تفاهم نامه فی مابین هیات ورزش دانش آموزری و هیات نجات غریق و غواصی استان یزد با حضور اعضای هیات ورزش دانش آموزی استان یزد و اعضای هیات نجات غریق غواصی استان یزد انعقادشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون تربیت بدنی وسلامت در این مراسم ایجاد زمینه جهت آموزش همکاران فرهنگی و دانش آموزان استان را ، راهی جهت همگانی نمودن وشناساندن این رشته به افراد شد.

 " مصطفی خلیلی " افزود: آموزش شنا از دیرباز مورد اهمیت بوده است چرا که شنا و نجات غریق نه تنها یک هنر و ورزش است بلکه یک مهارت حیاتی است و عدم آشنایی با فنون شنا و نجات غریق ممکن است به قیمت جان خودمان یا عزیزانمان تمام شود و از حضور آقای محمدی نیا بعنوان یک همکار فرهنگی در راس هیات نجات غریق و غواصی استان تقدیروتشکر نمود .

"مهدی قائنی" رئیس هیات ورزش دانش آموزی استان یزد به  اهمیت نقش شنا و فنون نجات غریق برای نسل جوان و دانش آموزان پرداخت و آموزش ، توانمند سازی و کسب مهارت های مورد نیاز این رشته را ، از اقدامات مؤثر در پیشگیری از وقوع حوادث بیان کرد.

 وی لزوم آموزش این رشته را برای همه افراد مهم و ضروروی دانست و افزود : تفکر اشتباهی که در مورد آموزش فنون نجات غریق هست این است که بسیاری بر این باورند که آشنایی با فنون نجات غریق ویژه منجیان و کسانی است که در این حرفه مشغول به کار هستند ! این در حالی است که هر سال شاهد این هستیم که افرادی که فقط شنا بلدند بدون آشنایی با تکنیک های نجات غریق اقدام به نجات افرادی که در حال غرق شدن هستند، می کنند که این اشتباه محلک می تواند آخرین اشتباه آنها باشد.

سپس محمدرضا محمدی نیا رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان از ایجاد این مسیر جهت عقد تفاهم نامه فیمابین هیات نجات غریق و غواصی و هیات ورزش دانش آموزی استان ابراز خرسندی نمود و آموزش فنون کمکهای اولیه و نجات غریق به  دانش آموزان و فرهنگیان استان را ازهم فعالیت های این هیات درآینده دانست.

در ادامه تفاهم نامه های فیما بین توسط معاونت تربیت بدین وسلامت و روسای هیات ورزش دانش اموزی وهیات نجات غریق استان  امضا گردید تا همکاری های دوطرف زمینه ساز رشد و شکوفایی این رشته در بین دانش آموزان و فرهنگیان استان و جامعه شود .

 

 


 

آدرس کوتاه :