نمایش خبر
نمایش خبر

برگزاری نشست شورای اداری کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد

برگزاری نشست شورای اداری کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد


نشست شورای اداری کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با حضور مدیر کل و کارکنان این اداره کل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد "محمد کاظم رحیمی نژاد" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این جلسه به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج گفت : اگر در کشوری نوای بسیج طنین انداز شود چشم جهان خواران از آن کشور دور خواهد ماند،این جمله را شخصی بیان کرده است که خالق بسیج بود.
وی افزود: بسیج یک فرد یا یک شخص نیست، بسیج یک حرکت از خود جوشیده می‌باشد،یعنی همه را دیدن و ندیدن خود را، با نگاه و فکر ی که هرگز از راه الهی خارج نشویم. 
مدیرکل آموزش و پرورش گفت: بسیجی نباید از مسیر و جهت الهی و توکل و توسل خارج شود و با این سه سلاح قدم به میدان بگذارد.
رحیمی نژاد اذعان داشت: بسیجی توانسته است که جایگاه خود را در هر شرایطی حفظ کند،بسیج یک فکر و فرهنگ است یعنی هرکس که دلش برای دیگران، جامعه و فکرش می‌سوزد و تلاش می‌کند. 
وی افزود: هر کدام از شماها متخصص تعلیم و تربیت هستید و در خواست من این است که مسائل جاری را هر آنچه که در ارتباط با شکل گیری و تحلیل این برنامه ها و راهکارهایی که پاسخگوی حل این مشکلات باشد را ارائه دهید.
رحیمی نژاد برگزاری جلسات خاص و منظم برای تحلیل آنچه در سطح جامعه و در حوزه مدارس اتفاق می‌افتد را خواستار شد وگفت: ما هرچه به سمت جلو حرکت می کنیم جامعه آلوده تر از نظر فکری داریم ، برای حفظ اعتقاد و ایمان باید به بچه های خود تقوای حضور یاد دهیم تا در محیط های آلوده افکار و اعتقاد خود را حفظ کنند و راهی بیندیشیم که بتوانند در این شرایط هویت خود را زنده نگه دارند.
وی گفت: اگر بخواهیم در این عرصه ی وانفسا خود را حفظ کنیم باید بدانیم مقصد کجاست و پاسخی برای شبهات داشته باشیم و لازمه آن بازنگری است که باید از اینجا شروع شود. مدیر کل آموزش و پرورش اظهار داشت: هر یک از شما قطعاً باید یک صاحب نظر جامع الشرایط تعلیم و تربیت باشید و با اشراف کامل در این زمینه ، چون باید ۳۰۰ هزار دانش آموز را تربیت کنید، دانش آموزانی نقاد تا بتوانند نقد کنند.
گفتنی است در ابتدای این جلسه تعدادی از نمایندگان کارکنان در حوزه های مختلف ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیر کل به بیان نقطه نظرات و مسائل کاری حوزه خود پرداختند.