بازدید ارزیابان وزارت آموزش و پرورش از مدارس استان یزد

بازدید ارزیابان وزارت آموزش و پرورش از مدارس استان یزد


ارزیابان وزارت آموزش و پرورش ضمن حضور در استان از مدارس بازدید و در جریان روند مباحث آموزشی و پرورشی قرار خواهند گرفت


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ؛مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جهت حضور بازرسان در مدارس اظهار داشت :  باید ضمن بازدید نقاط ضعف و قوت به صورت شفاف بیان شود و نقد شویم تا اصلاح در امور صورت گیرد.
" محسن موحدی فرد " افزود :  استان یزد همه اهتمام  و تلاش خود را  به کارگرفته  است و با استفاده از نرم افزارهای مختلف در زمان بحران کرونا، انقلابی در بحث فضای مجازی در مدارس اتفاق افتاد .
وی تصریح کرد : در ابتدای شیوع ویروس کرونا در زمینه آموزش مجازی در استان بدون تجربه بودیم و اکنون به جایگاه ممتازی رسیده ایم .
"مهدی سراج "کارشناس مسئول نظارت و بازرسی اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش و مسئول تیم بازرسی در این نشست اظهار داشت : استان یزد همیشه جزء برترین ها و بهترین ها مخصوصا در مباحث آموزش بوده و این حاصل برنامه ریزی مسئولین آموزش و پرورش استان یزد است .
" مهدی سراج " افزود : با تغییر شکلی که در سبک آموزش بوجود آمده است  ما با یک روش نوپا روبرو هستیم که برای همگی تازگی دارد و هدف ما از این بازدید رصد فرآیندهای  آموزشی  و پرورشی در سطح مدارس است.
وی گفت : اجرای این روش تازه با نظارت و مدیریت بر عملکرد امکان ناپذیر است  و باید اطلاعات دقیق و درستی  را در این خصوص کسب نماییم .
سراج هدف این تیم را ارزیابی فعالیت های صورت گرفته آموزش و پرورشی  عنوان کرد و گفت : امیدواریم اقدامات خوبی برای استان یزد رقم خورده باشد که امروز با رصد فرآیند آموزش و بازرسی مشخص خواهد شد.
وی گفت : 6 گروه برای ارزیابی شهرستان ها در نظر گرفته شده که با استفاده از اطلاعات و اماری که از سامانه شاد دریافت کرده ایم یک سری مدارس اولویت بازدید ما هستند .
سراج افزود :  در نهایت جمع بندی و دریافت اطلاعات برای برنامه ریزی و سیاستگزاری درست صورت خواهد شدگرفت و  کسانی که خلاقیت دارند و از متدها و روشهای هوشمندانه استفاده می کنند شناسایی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

 

آدرس کوتاه :