اجرای طرح مشارکت اجتماعی دختران

اجرای طرح مشارکت اجتماعی دختران


فاطمه دهقان مشاور امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از اجرای طرح مشارکت اجتماعی دختران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،فاطمه دهقان گفت: پویایی و نشاط یک جامعه به مشارکت فعالانه نسل جوان در امور مختلف جامعه بستگی دارد، نسلی که آگاهانه و با شخصیتی توسعه‌یافته بتواند در جامعه‌اش مشارکت همه‌جانبه داشته  و نقش شهروندی خود را به‌خوبی ایفا نموده و در برخورد با مسائل و مشکلات منطقی بیندیشد و عاقلانه در جهت حل آن‌ها تصمیم‌گیری نماید.
مشاور امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت: جذب نوجوانان به امر « مشارکت اجتماعی» و فعالیت در تشکل‌ها علاوه بر آثار سودمند مشارکت برای جامعه ،نقش مهمی در تربیت اجتماعی و ارتقای سواد و مهارت‌های زندگی و خودباوری نوجوانان ، به‌ویژه کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرهیز از گرفتار شدن به دام فعالیت‌های مخاطره‌آمیز و آسیب‌رسان در این گروه سنی را به همراه دارد.
فاطمه دهقان افزود:این طرح ، مبتنی بر رویکردهای مشارکتی و تسهیل گری در مدارس دخترانه است و مخاطبین آن دانش آموزان دختر دوره دوم متوسطه و والدین و مربیان  مدارس آنان می باشند.      
وی اهداف کیفی طرح را افزایش سطح انگیزشی دانش آموزان دختر ، والدین و مربیان مدارس در جهت مشارکت و فعالیت در نهادهای مدنی، افزایش حس مسئولیت در نوجوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش دانش، نگرش و عملکرد مدنی دانش آموزان دختر، والدین و مربیان و افزایش مشارکت اجتماعی دختران دانش آموز بر شمرد.
گفتنی است در حال حاضر این طرح در مدارس متوسطه دوره دوم  آموزش و پرورش ناحیه یک و دو یزد در حال برگزاری می باشد.
آدرس کوتاه :