یادواره شهدای فرهنگی استان یزد برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یادواره شهدای فرهنگی استان یزد با حضور خانواده های شهدا، فرهنگیان و مسئو لان در اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " دکتر عباسعلی دانافر " در این مراسم  با اشاره به لزوم پاسداشت یاد شهدا در جامعه کنونی گفت: در هشت سال دفاع مقدس، شهدای فرهنگی ما با حضور در جبهه ها از شرف و کیان مملکت دفاع کردند و امروز فرهنگیان ما نیز باید در سنگر آموزش با پرورش جوانان با بصیرت به مملکت خود خدمت کنند.
وی افزود : این همایش باشکوه به نام شهید و شهادت و 128شهید فرهنگی استان مزین شده است و این روزها که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تجربه می کنیم بهترین فرصت برای مرور دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و مرور آرمان ها و اهداف این قیام است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه ارزشمند ترین سرمایه جامعه شهدا هستند  گفت : برگزاری این همایش ها ادای دین است به خانواده معزز شهدا و خون پاک شهدایی که جانفشانی کردند تا امروز امنیت و اقتدار در کشور حاکم باشد .
 دانافر تاکید کرد : زنده نگه داشتن نام شهداء یک اصل است و باید به یک فرهنگ تبدیل شود  و برگزاری یادواره شهدا، مصداق بارز کار فرهنگی بوده و یک ضرورت است.
اجرای سرودهای انقلابی توسط دانش آموزان و سخنرانی ویژه توسط استاد شایق از دیگر برنامه های این یادآوره بود.

 

آدرس کوتاه :