نشست مدیر کل با نمایندگان مجلس دانش‌آموزی و اعضای کمیسیون بررسی کتب درسی پارلمان دانش‌آموزی

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : تربیت شهروند خوب کلید واژه اصلی فعالیت تشکل های دانش‌آموزی است


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد،  "عباسعلی دانافر" کلید واژه اصلی فعالیت دانش‌آموزان  در تشکل ها را تربیت شهروند خوب دانست و گفت: هدف ما اجتماعی کردن بچه ها و ساختن شهروندان خوب برای آینده است.

وی دانش‌آموزان عضو مجلس را  مایه ی مباهات و افتخار استان دانست و گفت: مطالبه گری، شفاف سازی، حقوق شهروندی، قانون گرایی و... از مهم ترین رویکردهای مجلس دانش آموزی می تواند باشد  و استان یزد از این حیث در کشور الگو و نمونه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه مهم ترین رسالت آموزش و پرورش تحقق سند تحول بنیادین است گفت: سازمان دانش‌آموزی به ویژه مجلس دانش‌آموزی در بهترین مسیر تحقق این سند گام بر می دارد.

"دانافر" افزود: زیر بنایی ترین اصل سند، تربیت دانش‌آموزان در ساحت های 6 گانه است که  تربیت و رشد سیاسی و اجتماعی یکی از ارکان این سند می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش کلید واژه اصلی فعالیت های تشکل های دانش‌آموزی را تربیت شهروند خوب دانست و گفت: هدف ما اجتماعی کردن بچه ها و ساختن شهروندان خوب برای آینده است.

وی تاکید کرد: شهروند خوب کسی است که در دولت و ملت پرورش می یابد و حقوق خود را می داند، مطالبه گری می کند و وظایف خود را انجام می دهد.

دانافر با اشاره به اینکه مطالبه خانواده ها یکی از چالش های اجرای سند تحول بنیادین است گفت: مطالبه و نگرش والدین باید اصلاح گردد و خانواده ها نباید تنها مدرک و رتبه علمی  را اولویت خود قرار دهند بلکه مهارت های زندگی، رشد اجتماعی از ملاک های تربیت دانش‌آموزان برای آینده است.

گفتنی است در این نشست صمیمی دانش آموزان  "سارا فلاح" عضو هیئت رئیسه مجلس دانش‌آموزی کشور و "علی فرهمند" نایب رئیس کمیسیون مجلس دانش آموزی کشور  و سایرین به ارائه گزارش عملکرد مجلس دانش‌آموزی و دستاوردهای آن پرداختند.

آدرس کوتاه :