نشست شو رای نظارت مدارس و مراکز دولتی با حضور مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی و زارت

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت : توسعه کیفی مدارس غیردولتی اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محسن بیگی" در نشست شورای نظارت مدارس و مراکز غیر دولتی استان یزد اظهار داشت : امروز بحث مدارس غیردولتی نظری و تئوری نیست و یک ضرورت و سیاست است .

وی افزود : در سال ۱۳۶۷ اولین قانون مدارس غیردولتی تصویب و ابلاغ شد و از سال ۱۳۶۸ اولین مدارس غیردولتی در کشور شروع به کار کرد.

محسن بیگی با بیان این که بر اساس سند توسعه ششم کشور در حوزه گسترش مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی باید تا پایان برنامه ششم 15 درصد دانش‌آموزان کشور تحت پوشش مدارس و مراکز غیر دولتی و مشارکت های مردمی قرار گیرند، افزود: تنها راه توفیقات دولت و نظام جمهوری اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت حمایت از بخش خصوصی و غیر دولتی است.

وی با بیان این که بیش از یک میلیون و پانصد هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی کشور در حال تحصیل هستند، اظهار داشت: دولت با تمام توان و با قاطعیت از بخش غیردولتی حمایت می کند.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید دو هزار کلاس درس در بخش غیر دولتی در اختیار دانش‌آموزان کشور قرار گرفته است

محسن بیگی افزود : در استان یزد بیش از 30 هزار دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند و 60 هزار دانش آموز در مدارس غیرایمن تحصیل می کنند.

وی افزود : شورای نظارت استان موظف است هر 6 ماه یکبارگزارش عملکرد خود را به شورای سیاستگذاری مرکزی ارسال نماید.

بیگی گفت : در بحث رسیدگی به تخلفات قانون مشخص کرده است از تذکر گرفته تا تعطیلی و لغو مجوز و دست اداره ی مشارکتها کاملا باز است و راههای برخورد قانونی مشخص شده است.

وی تصریح کرد :در بحث چارت و نیروی انسانی در اداره مشارکتهای شهرستان ها و مراکز استان ها مربوط به سال 90 می باشد و این چارت با توجه به توسعه ی مراکز غیردولتی و لحاظ شدن پیش دبستانی ها در این حوزه باید مورد بازبینی قرار گیرد.

بیگی تاکید کرد : در حوزه ی پیش دبستان به لحاظ قانونی تمامی مراکز پیش دبستانی باید از آموزش و پرورش مجوز بگیرند.

" عباسعلی دانافر" مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست " سعید شیبانی" را به عنوان رییس اداره مشارکتهای مردمی و مراکز غیر دولتی استان یزد معرفی و برای وی آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون نمود.

گفتنی است سایر اعضاء نیز به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند .

 

آدرس کوتاه :