گردهمایی یک روزه معاونین آموزشی و کارشناسان آموزش ابتدایی استان برگزارشد

گردهمایی یک روزه معاونین آموزشی و کارشناسان آموزش ابتدایی نواحی و مناطق 14 گانه استان یزد جهت آمادگی ورود به سال تحصیلی جدید برگزار شد.

به گزارش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، مدیر کل آموزش و پرورش استان  در این گردهمایی  ضمن قدردانی از تلاش های همه همکاران ، دوره ابتدایی را زیربنای آموزش دانست و افزود :  با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی، تلاش در جهت آمادگی بازگشایی مدارس، اجرای همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی، سازماندهی نیروی انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.

"عباسعلی دانافر" با اشاره به ایجاد نشاط و شادابی در مدارس استان  گفت :  توجه به دانش آموزان و ایجاد محیط یادگیری شاد و جذاب  از ملزومات آموزش است .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان نیز در ادامه  با بیان شعارامسال مبنی بر " تمرکز بر تدبیر، نظارت بر اجرا ، کیفیت بخشی به آموزش در بستر شادی" به عنوان سرلوحه برنامه های اجرایی مدارس استان بر توانمند سازی مدارس در برنامه نویسی سالانه، ارزیابی و نظارت بیشتر بر مدارس، ارتقاء سطح توانمندی معلمان در جهت کیفیت بخشی به آموزش با توجه به ساحت های 6 گانه تعلیم و تربیت دوره ابتدایی تاکید کرد.

" سعیده بهادر زاده " با اشاره  به رویکرد تدبیر و توجه ویژه به مدرسه محوری افزود :   در سال تحصیلی جدید طرح و برنامه های استان  بر اساس سند تحول  بنیادین آموزش و پرورش مدرسه محور شده است و مدارس بر اساس راهبردها و راهکارهای سند تحول بنیادین به اجرای طرح و برنامه های خلاقانه و نوآورانه با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های خود خواهند پرداخت.

وی با تاکید بر اجرای  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  در مدارس گفت :  امسال باید تلاش ویژه ای جهت تولید راهبردهای مدرسه محور در رابطه با اهداف دوره ابتدایی داشته باشیم و راهکار های سند تحول بنیادین را عملیاتی کنیم.

بهادرزاده با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در تاریخ 30 آبان و یکم آذر ماه 97 در استان یزد، گزارشی از فعالیت های انجام شده در خصوص برگزاری این همایش ملی بیان نمود و با توجه به اهمیت این امر همکاری و همفکری همه همکاران در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و گفت: این همایش اولین قدم اساسی ما در سال جاری در ارتباط با اجرایی شدن سند تحول بنیادین است.  

در ادامه ضمن بررسی تفاهم نامه سال تحصیلی گذشته و برنامه ریزی برای انعقاد تفاهم نامه سال 98-97 ، رؤسای ادارات ابتدایی دوره دوم و گروه های آموزشی به تشریح طرح و برنامه های اجرایی در حوزه خود پرداختند.

 

 

 

آدرس کوتاه :