وزیر آموزش و پرورش

400 هزار دانش آموز در مراکز شبانه روزی کشور در حال تحصیل هستند

 
وزیر آموزش و پرورش در آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی به 48 روستای کردستان در روستای نران سنندج گفت: بیش از 400 هزار دانش آموز مناطق کمتر توسعه یافته در مراکز شبانه روزی کشور در حال تحصیل هستند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش  به نقل ازکردستان ، علی اصغر فانی روز شنبه در آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی به 48 روستای کردستان در روستای نران سنندج با اعلام این مطلب، افزود: مراکز شبانه روزی برای کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان در مناطق کمتر توسعه یافته و مناطقی که جمعیت دانش آموزی آن کم است، دایر می شود.

وی اضافه کرد: این دانش آموزان از امکانات تغذیه، تحصیل و اسکان بهره مند هستند و آموزش و پرورش مصمم است که نیازهای این دانش آموزان از هر لحاظ و با بهترین امکانات آموزشی تامین شوند.

به گفته فانی، دولت تمام توان خود را به کار گرفته تا در سطح کشور هیچ دانش آموزی به خاطر نبود مدرسه و معلم در مناطق مختلف بویژه در مناطق توسعه نیافته ترک تحصیل نکند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت تدبیر و امید از همان ابتدای تشکیل دولت به مردم ایران اعلام کرد که دولت راست گویان و دست پاکان را تشکیل می دهد و اینک پس از سه سال از عمر آن خدمات شایسته ای به مردم در مناطق مختلف کشور ارائه کرده است.

وی اضافه کرد: با وجود کاهش جهانی قیمت نفت و کاهش شدید درآمدهای دولت، در طول این سه سال خدمات بسیار ارزنده ای در مناطق مختلف کشور صورت گرفته است.

فانی گفت: خدمات رسانی دولت در مناطق مختلف کشور در زمینه های عمرانی، اقتصادی و اجتماعی متنوع و گسترده بوده و به عنوان مثال در زمینه گاز رسانی در کردستان 34 درصد راه اندازی پروژه ها در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود به تشریح پیام رئیس جمهوری و تبریک هفته دولت به مردم کردستان پرداخت و افزود: بدون شک خدمات صورت گرفته این دولت از شایستگی و منزلت مردم کمتر بوده و تا رسیدن به اهداف عالی فاصله زیادی داریم.

فانی به بازگویی خاطرات خود از استان کردستان پرداخت و گفت: سال های 1360 تا 1364 که به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خدمت می کردم یکی از پر افتخار ترین دوران خدمت بنده بود و خاطرات بسیار خوبی از آن دوران در ذهن دارم.

امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش پروژه گاز رسانی به 48 روستای کردستان همزمان در روستای نران سنندج به صورت نمادین افتتاح شد.

روستای نران در 30 کیلومتری سنندج واقع شده است و حدود 250 خانوار دارد.

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته دولت و برای بهره برداری از چند پروژه عمرانی در یک سفر 2 روزه به استان کردستان سفر کرده است.

شرکت در جلسه بررسی طرح های سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت در جلسه شورای اداری استان و دیدار با فرهنگیان استان از دیگر برنامه های سفر وزیر آموزش و پرورش به استان کردستان است

آدرس کوتاه: