نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

وزیر آموزش و پرورش:

عدالت آموزشی در ایران با تلاش های دولت تدبير و اميد در حال شکل گرفتن است

وزیر آموزش و پرورش گفت: عدالت آموزشی در ایران با تلاش های دولت تدبير و اميد در حال شکل گرفتن است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، عصر روز گذشته علی اصغرفانی در جشنواره نیک اندیشان مدرسه ساز خراسان جنوبی که در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد اظهاركرد  : وزارت آموزش و پرورش که وظیفه تعلیم و تربیت آحاد کشور را برعهده دارد به لحاظ وسعت و به لحاظ اهمیت منحصر به فرد است.

وزیر آموزش و پرورش با بيان اين كه به تعبیر مقام معظم رهبری آموزش و پرورش حداقل 40 میلیون مخاطب مستقیم دارد ، تصريح كرد : یک میلیون همکار فرهنگی، 13 میلیون دانش آموز و 26 میلیون اولیای دانش آموز مخاطبین اين وزارتخانه هستند.

وي  با اشاره به اين كه هیچ وزارتخانه ای تا این حد وسعت مخاطب ندارد ، خاطرنشان کرد : آموزش و پرورش در 105 هزار مدرسه مشغول به فعالیت مي باشد و سال گذشته 110 مدرسه تک دانش آموزی و 4 هزار و800 مدرسه با کمتر از 5 دانش آموز فعالیت داشتند.

فانی با تاكيد بر اين كه این موضوعات نشان می دهد که در ایران عدالت آموزشی در حال شکل گرفتن است ، افزود : آموزش و پرورش حتی برای یک دانش آموز در دورترین نقاط کشور مدرسه دارد .

وزیر آموزش و پرورش بيان کرد: استاد شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش ایران که اهل خراسان جنوبی است در مدرسه بالنده شده و اکنون یکی از وزرای متخصص و نام هاي ماندگار در امر تعلیم و تربیت بعد از انقلاب است.

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری مدرسه سازی در آموزش و پرورش توسط خیرین صالحیات باقیات است به طور مثال در هر مدرسه خیرین اگر 30 دانش آموز درس بخواند و آن کلاس 30 سال دوام داشته باشد 900 دانش آموز در هر کلاس تحصیل کرده است .

فانی عنوان کرد: یکی از کارهای بسیار خوب که می تواند پایدار و ماندگار باشد امر مدرسه سازی است . ما در سال های اخیر در کنار مدرسه سازی مدرسه داری و مدرسه یاری را اضافه کردیم.

وی ادامه داد: سال گذشته به لحاظ اقتصادی سال سختی بود اما قریب به 800 میلیارد تومان در سراسر کشور توسط خیرین برای مدرسه سازی تعهد ایجاد شده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: طي 3 سال فعالیت بنده در آموزش و پرورش کمک های بسیار خوبی در جهت تعلیم و تربیت دانش آموزان از سوی خیرین شده است که امیدوارم این کمک ها ادامه دار باشد.