نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

وزیر آموزش و پرورش:

تربیت بدنی دانش آموزان از تكالیف اصلی وزارت آموزش و پرورش است

 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه توجه به مقوله ورزش و تربیت بدنی از تكالیف اصلی این وزارتخانه است گفت: یكی از محورهای مهم سند تحول نظام آموزش و پرورش، تربیت بدنی دانش آموزان و توسعه و ترویج فعالیت های ورزشی در مدارس است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از ايرنا، علی اصغر فانی روز جمعه در همایش پیاده روی صبح و نشاط كه با حضور مردم و مسئولان در میدان مشق تهران برگزار شد اظهاركرد :  درهمین ارتباط برگزاری برنامه ها و همایش های خانوادگی و جمعی ورزشی نقش بسیار مهمی در ترویج و نهادینه كردن فعالیت های بدنی به ویژه ورزش همگانی در سطح جامعه دارد.

وزیر آموزش و پرورش تصريح كرد: بخش عمده ای از زمان حضور دانش آموزان در مدارس به مباحث اعتقادی ، علمی و فرهنگی اختصاص دارد كه با برنامه ریزی مناسب توجه به مقوله ورزش و تربیت بدنی را نیز به عنوان یك ضرورت در برنامه های اصلی مدارس و دانش آموزان قرار خواهیم داد.

وي با بیان اینكه توجه به مقوله ورزش و تربیت بدنی از تكالیف مهم آموزش و پرورش است خاطرنشان كرد: در دوره دوم متوسطه، 13 ساعت تربیت بدنی به برنامه و ساعات هفتگی فعالیت های دانش آموزان این مقطع در مدارس اضافه شده است.

فاني  با اشاره به اینكه المپیاد ورزشی ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه از سال 93 در كشور راه اندازی شده، افزود: در سال تحصیلی 94 - 93 حدود سه میلیون دانش آموز و در سال 95 - 94 نیز حدود چهار میلیون دانش آموز در این رقابت ها شركت كردند.

فانی تصریح كرد: درهمین ارتباط طرح سفیران سلامت نیز با مشاركت بیش از 500 هزار دانش آموز با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در مدارس دوره دوم متوسطه كشور درحال اجراست.

وزیر آموزش و پرورش هدف از اجرای طرح سفیران سلامت را نهادینه كردن فعالیت های جسمانی و ورزشی در میان دانش آموزان عنوان كرد و افزود: این طرح از سال تحصیلی آینده در دوره اول متوسطه و مقطع ابتدایی نیز اجرا خواهد شد.

گفتني است، همایش بزرگ پیاده روی صبح و نشاط به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت روز جمعه با شعار غلبه بر دیابت با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش و پزشكی، آموزش و پرورش، جمعی از مسئولان شهری و اقشار مختلف مردم در میدان مشق (باغ ملی) تهران برگزار شد.