نشست کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه برگزارشد

در آستانه شروع سال تحصیلی؛
امام جمعه یزد گفت : تربیت دینی دانش آموزان از مهم ترین وظایف آموزش و پرورش است .به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " آیت الله ناصری" در این نشست با اشاره به تربیت دینی دانش آموزان اظهار داشت : سیستم درسی در مدارس باید اسلامی شود و محتواها عمیق تر باشد تا در دانش آموزان قدرت تفکر و تحلیل تقویت شده و نوآوری ایجاد شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت : همه ارگان ها باید یک بازنگری در ارتباط با آموزش و پرورش داشته باشند و برنامه های خود را در راستای اهداف آموزش و پرورش تنظیم نمایند تا دغدغه دیندار کردن دانش آموزان پیگیری شود.
آیت الله ناصری با اشاره به اینکه رسالت اصلی دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمان آگاه به مسائل دینی است افزود : معلمانی که از این دانشگاه وارد آموزش و پرورش می شوند باید با فراگیری علوم وآموزش های لازم ازهرجهت توانائی تربیت دینی و علمی دانش آموزان را کسب کنند .
ایشان با اشاره به نقش روحانیت درتحقق تربیت دینی دانش آموزان افزود : روحانیت از دیرباز در تربیت نوجوانان وجوانان حضورداشته است و نقش موثر روحانیون در بالا بردن بینش دینی و اعتقادی دانش آموزان و استفاده از روحانیون مجرب در برنامه های آموزش و پرورش آثار و برکات زیادی را به دنبال خواهد داشت.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز دراین نشست اظهار داشت : انسجام بین حوزه و آموزش و پرورش باید روز به روزعمیق تر و اثر بخش تر باشد .
" عباسعلی دانافر" به نقش اين كميته دربرنامه ريزي وفراهم آوردن برنامه هايي كه به افزايش آگاهي ديني دانش آموزان مي شود اشاره كرد وگفت: ارتقاء سطح آگاهي دانش آموزان و ارائه آموزه هاي ديني همواره مورد توجه نهاد تعليم وتربيت قراردارد .
مدیر کل آموزش و پرورش استان از جمله اقدامات انجام شده درهمکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه استان را توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی، تامین و استقرار روحانی در مدارس، اجرای طرح مدارس امین و طرح روشنا در مدارس سمپاد ، جذب و به کارگیری طلاب در قالب سرباز طلبه ،دیدار دانش آموزان با علماء و طلاب خارج از کشور، اعزام مبلغین و امامان جماعت به مدارس و برگزاری نشست های نظریه پردازی و تخصصی با حضور مدیران و معلمان بیان کرد.
گفتنی است درادامه اين نشست سایر اعضاء گزارشي از برنامه ها و اقدامات انجام شده درراستاي تعامل هر چه بیشتر آموزش و پرورش با حوزه هاي علميه را ارائه كردند.
 

آدرس کوتاه: