نشست کمیته دانش آموزی وفرهنگیان ستاد بزرگداشت 13 ابان برگزارشد

تاکید مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد بر حضور پرشور دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمائی 13آبان


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در نشست کمیته دانش آموزی وفرهنگیان ستاد بزرگداشت 13 ابان با تاکید بر حضور پرشور دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمائی این روز گفت : برنامه های گرامیداشت روز دانش آموز باید با محوریت نوجوانان ، جوانان و تشکل های دانش آموزی برگزارشود.
دانافر درادامه با گرامیداشت مناسبت ها ی13 آبان و تجلیل ازرهبر کبیر انقلاب اسلامی افزود : دانش آموزان و فرهنگیان در پیروزی انقلاب نقش برجسته وموثری داشتند و این نقش آفرینی باید برای نسل حاضر تشریح وتبین شود.
وی با یادآوری حضور منسجم دانش آموزان و دانشجویان در شکل گیری ، تداوم و به ثمر رسیدن انقلاب و هم درتسخیر لانه جاسوسی به عنوان انقلاب دوم گفت: هم اکنون نیزرهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی ) دربیانیه گام دوم انقلاب به نقش نوجوانان وجوانان توجه هوشمندانه ای داشته اند.
مدیر کل آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت والای دانش آموزی و فرهنگیان ادامه داد: روز 13 آبان روز دانش آموز است و انتظار می رود از توانمندی های دانش آموزان و تشکل های دانش آموزی برای برگزاری هرچه باشکوهتربرنامه های این روز استفاده شود.
دانافر با دعوت از دانش آموزان وفرهنگیان برای حضور پرشور در راهپیمائی 13 آبان افزود : 13آبان یک روز ملی و تاریخی است که به نامیدی دشمن منجر شده است و این روز همواره باید روز نامیدی دشمنان واستکبار باشد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در ادامه این نشست با مرور وقایع تاریخی 13 آبان گفت : فصل مشترک همه وقایع 13 آبان در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی ظلم ستیزی و آمریکا ستیزی است.
"سعید زارع " از آغاز راهپیمائی یوم الله 13 آبان از ساعت 8:30 روز دوشنبه 13 آبان در یزد خبرداد وافزود : این راهپیمائی با شعار محوری "استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی ، سرآغاز افول آمریکا" از دو مسیر به سمت چهارراه شهدا و حسینیه امیرچقماق برگزار می شود.
"زارع " در خصوص این مسیرها گفت : مسیر اول از میدان شهید بهشتی ، خیابان امام (ره) به طرف میدان شهدا خواهد بود و مسیر دوم از چهارراه بعثت ، خیابان قیام و چهاراه شهدا در نظر گرفته شده است .
وی به برگزاری زنگ استکبارستیزی در مدارس استان اشاره کرد وگفت : زنگ استکبار ستیزی نیز در روز 12 آبان در تمامی مدارس استان نواخته خواهد شد .
درادامه این نشست درمورد لزوم توجه بیشتر به محتوای برنامه راهپیمائی 13 آبان ، اجرای برنامه ها با رویکرد دانش آموزی و توسط خود دانش آموزان تاکید و نحوه تامین سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان توسط اتوبوسرانی و مسائل ترافیکی مسیر راهپیمائی مورد بررسی قرار گرفت .

آدرس کوتاه :