مهریز-نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی در مهریز برگزار شد

نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی مهریز با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد وفرماندار مهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در این نشست به‌منظور بررسی راهکارهای جذب بی‌سوادان مناطق محروم و روستایی و کودکان بی‌سواد بالای 10 سال برگزار شد.

 معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  در این جلسه گفت: دولت تدبیر و امید توجه و نگاه ویژه ای به سوادآموزی و مشارکت مردم و مسئولین در این امر مهم دارد.

مرآت امین الرعایا  بابیان اینکه تاکنون اقدامات مهمی در راستای محو بیسوادی صورت گرفته است افزود: دولت تدبیر و امید با اختصاص یک جلسه از جلسات هیئت دولت به موضوع سوادآموزی توجه ویژه داشته است و وجود بحثت تشویق و تنبیه در مصوبات هیئت دولت نیز نشان از توجه ویژه دولتمردان به موضوع سوادآموزی دارد.

وی به مصوبات شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اشاره کرد و گفت:بر اساس این مصوبات اولویت بکارگیری کارگران در شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد دبا دستگاههای دولتی با کارگران باسواد است.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  ضمن تشکر و قدردانی از زحمات انجام گرفته در راستای کاهش نرخ بیسوادی توسط آموزش و پرورش شهرستان به موفقیتهای پی در پی آموزش و پرورش مهریز در استان اشاره نمود و از همکاری ریاست شورای پشتیبانی شهرستان و اعضای شورا قدردانی نمود.

 امین الرعایا  کسب رتبه اول استان در 30شاخص عملکردی سوادآموزی در سال 94،کسب رتبه برتر استان در جشنواره الگوی تدریس برتر و کسب رتبه اول استان در وضعیت سوادآموزی را نشانه فعالیت خوب سوادآموزی در آموزش و پرورش مهریز عنوان نمود و از همراهی و همکاری تمامی اعضاء قدردانی نمود.

فرماندار مهریز در این نشست ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته تبریک کسب موفقیتهای شهرستان در حوزه سوادآموزی بر بر لزوم برنامه‌ریزی و هدفگذاری برای ریشه کن کردن بی‌سوادی در شهرستان تأکید کرد و گفت: همه باید برای تحقق این هدف بسیج شوند و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند..
سیدمحمد رستگاری از مسئولین ادارات شهرستان خواست تا در برنامه ها و فعالیتهای سواد آموزی مشارکت و پیگیری و تلاش نمایند تا بیسوادی در شهرستان ریشه کن شود.

وی بحث بازدید از کلاسهای سوادآموزی و نظارت مستمر بر این کلاسها را مهم عنوان نمود و گفت:این بازدیدها قطعا انگیزه ای برای سوادآموزان خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این نشست گزارشی از عملکرد مدیریت و اقدامات انجام شده در سال جاری در جهت مقابله با بیسوادی ارائه نمود و موانع، چالش‌ها و مشکلات پیش روی ریشه کن کردن بی‌سوادی در شهرستان را بیان کرد.

 سید علی کارآموز روشهای نگهداشت سوادآموزان در کلاسهای سوادآموزی،برگزاری جلسات فصلی،بازدید اعضای شورا از کلاسهای سوادآموزی و پررنگ تر نمودن برنامه های گرامیداشت هفته سوادآموزی در سطح شهرستان را خواستار شد

در پایان روسای ادارات شهرستان و اعضای شورا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

 

آدرس کوتاه:

آدرس کوتاه: