معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:

مهمترین رویکرد آموزش و پرورش ، اجرایی شدن سند تحول بنیادین است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛" سعیده بهادرزاده" در شورای آموزش و پرورش استان یزد که به ریاست استاندار برگزار شد گفت: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی رسالت اصلی ما، اجرای سند تحول است و لازمه اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش ، برنامه ریزی دقیق و تهیه نقشه راه و عمل به آن ، تا رسیدن به اهداف تعیین شده است.
وی تربیت تمام ساحتی را مهمترین مأموریت آموزش و پرورش دانست و گفت: طبق راهکارهای سند تحول بنیادین، رشد متوازن و متعادل و توجه به همه ی ساحت های تعلیم و تربیت باید مورد توجه قرار گیرد . 
وی گفت: با تصویب سند تحول بنیادین در شورای عالی انقلاب فرهنگی ، ایران دارای استقلال در حوزه فرهنگی و تعلیم و تربیت شد .
بهادر زاده اظهار داشت:سند تحول بنیادین دارای 8 هدف کلان ، 23 هدف عملیاتی و 131 راهکار اجرایی است که در قالب برنامه های اجرایی 6 زیر نظام متجلی شده است و برنامه عملیاتی سال 1399 وزارت آموزش و پرورش در راستای برنامه ی اجرایی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه است. 
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد افزود: امسال دومین برنامه ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش مبتنی بر زیر نظام های سند و با تاکید بر ویژگی هایی چون نو بودن، تحول پذیر، تحقق پذیر و فراگیر بودن تهیه و تنظیم شده است.
این مقام مسئول اذعان داشت:در برنامه امسال 25 بسته تحول نیز تدوین شده است که این بسته ها منبعث از راهکارهای سند تحول بنیادین و برنامه زیرنظام های شش گانه است که قابلیت تحقق اهداف عملیاتی و چرخش های تحول آفرین را دارد و زمینه ساز تربیت تمام ساحتی است و تحقق این بسته ها وظیفه مشترک تمامی حوزه ها و سطوح مختلف وزارت آموزش و پرورش است. 
وی مهمترین رویکرد آموزش و پرورش استان یزد را اجرای دقیق برنامه های سال تحصیلی 99  دانست و همکاری و همراهی همه دستگا ها در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین به بهترین نحو ممکن خواستار شد.
آدرس کوتاه :