مراسم کلنگ زنی پروژه خیری اولین آموزشگاه ویژه دانش آموزان طیف اتیسم استان یزد

مراسم کلنگ زنی پروژه خیری اولین آموزشگاه ویژه دانش آموزان طیف اتیسم استان یزد با مشارکت صد درصدی خیر بزرگوار " مهندس محمد زرکش" یاد بود مرحوم احمد زرکش برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، رئیس آموزش و پرورش استثنایی  استان یزد در این مراسم اظهار داشت : این آموزشگاه ویژه دانش آموزان طیف اتیسم استان یزدمی باشد و در کشور نیز برای اولین بار است که آموزشگاهی با نیاز های ویژه این دانش آموزان احداث می شود.

" مصطفی پایدار " افزود : آموزشگاه ویژه دانش آموزان طیف اتیسم در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع و زیر بنای 1900 متر مربع و هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال احداث می گردد و به دلیل حساسیت ها یی که کودکان اوتیسمی دارند در این ساختمان از طبقات استفاده نمی شود .

وی تصریح کرد : در استان یزد یک هزار و 235 مدرسه دولتی، 188 مدرسه غیر دولتی و 467 پیش دبستانی و 112 بزرگسال و 32 مدرسه استثنایی با 2400 دانش آموز  در 7 گروه استثنایی مشغول به تحصیل هستند .

وی در پایان ضمن قدردانی از همت خیرین مدرسه ساز گفت: سعی و کوشش در امر مدرسه سازی یکی از ماندگارترین اعمال خیری است که به واسطه آن فرزندان ایران زمین به بالاترین جایگاه های علمی دنیا دست پیدا خواهند کرد.

آدرس کوتاه: