طرح ملی آموزش مجازی رایگان نوآموزان پیش‌دبستانی باید به صورت جدی پیگیری شود

طرح ملی آموزش مجازی رایگان نوآموزان پیش‌دبستانی باید به صورت جدی پیگیری شود


مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از اجرای طرح ملی پوشش سراسری و آموزش مجازی رایگان نوآموزان پیش دبستانی خبر داد و گفت: دستورالعمل طرح ملی پوشش سراسری و آموزش مجازی نوآموزان پیش دبستانی به صورت رایگان به همه شهرستان‌ها و مناطق استان ابلاغ شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در نشست با حوزه معاونت ابتدایی استان افزود: مقتضی است با بهره گیری از همه ظرفیت های درون و برون دستگاهی استان، نسبت به پوشش حداکثری و آموزش و پرورش باکیفیت و مطلوب نوآموزان پیش دبستانی، برنامه ریزی و اقدام شایسته صورت گیرد.
وی با اشاره به بند ۲ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبرد کلان ۱۰ و راهکارهای ۱-۵، ۲-۵، ۳-۵ و ۲-۴ سند تحول بنیادین گفت: دوره پیش دبستانی دوره ای رسمی و امری حاکمیتی است که کودکان دو سال قبل از دبستان را تحت پوشش قرار می دهد و آموزش و پرورش موظف به تدوین اصول، برنامه ریزی و تعلیم و توانمندسازی نوآموزان این دوره است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی، ایجاد وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای همه نوآموزان به صورت رایگان و غیرحضوری و رشد همه جانبه کودکان و یادگیری پیش نیازهای ورود به دبستان از طریق آموزش والدین و نوآموزان با توجه به شرایط فعلی از اهداف اجرای این طرح ملی است.
وی با اشاره به این که آمار ثبت نام در پیش دبستانی در سال تحصیلی جاری در سطح کشور رضایت بخش نیست، از ثبت نام 5 هزار نوآموز یزدی از 19 هزار نفر نوآموز واجد الشرایط در مراکز پیش دبستانی استان خبر داد.
دانافر پوشش  نوآموزان پیش دبستانی را به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های توسعه هر کشور دانست وتلاش برای آگاهی بخشی به اولیا وجذب حداکثری نوآموزان پیش دبستانی راوظیفه تمامی افراداز روسا،کارشناسان تا مدیران مدارس و... دانست.
وی مهم ترین چالش این طرح را عدم اطلاع خانواده ها بیان کرد و گفت : باید از طریق سایت ادارات و دیگر کانالهای ارتباطی معاونت آموزش ابتدایی دراداره کل ومناطق 14 گانه استان وهمچنین استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان ،  صدا و سیمای مرکز یزدو... این پوشش تربیتی را به صد درصد برسانیم .
قابل ذکر است در این نشست کانال آموزش پیش دبستانی استان یزد درایتا آغاز به کار کردوطی مراسمی آغاز آموزش مجازی نوآموزان در طرح ملی پیش دبستانی افتتاح گردید.نوآموزان واولیای آنها پس از دریافت آموزشهای لازم از طریق شبکه آموزش سیما وهمچنین کانال پیش دبستانی استان تکالیف محول شده راانجام داده ودرگروه کلاسی تعیین شده برای مربیان خود جهت تعامل ودریافت بازخورد ارسال می نمایند.
آدرس کوتاه :