زنگ استکبار ستیزی در مدارس استان یزد نواخته شد

زنگ استکبارستیزی همزمان با سراسر کشور در آستانه فرارسیدن یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز در مدارس استان یزد نواخته شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون پرورشی‌ و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسمی که به همین مناسبت با حضور جمعی از مسوولان استان در دبیرستان دوره اول ام هانی برگزار شد افزود: شما دانش آموزان با حفظ سنگرهای علم و دانش ادامه دهنده خون شهدا باشید.
"علی سرداری" افزود: دانش آموزان استان، همچون سال‌های گذشته  با حضور پرشور در راهپیمایی روز ۱۳ آبان، انزجار خود از استکبار جهانی را نشان می دهند.
وی اظهار داشت: ۱۳ آبان، روز تجلی ارزش‌های انقلاب اسلامی و یادآور حرکت خروشان جوانان متعهد، انقلابی و آگاهی است که در کنار تحصیل علم به مبارزه با استبداد و استکبار پرداختند.
وی خاطر نشان کرد: ۱۳ آبان سال روز تبعید امام خمینی (ره) بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده‌است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد نیز در این مراسم گفت: آنچه مهم است استمرار این مراسم ها ، ایجاد روحیه ی استکبار ستیزی و ترویج اندیشه های ناب انقلاب اسلامی است.
"حمید اسمعیلی زاده" برحضور پرشور دانش اموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان تاکید کرد و افزود: حضور گسترده همه آحاد مردم موجب یاس و ناامیدی دشمنان می شود.

در ادامه سردار فرهنگ دوست به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان اسلام پرداخت.
شایان ذکر است در این مراسم دانش آموزان برنامه هایی از جمله سرود، شعر و شعار در زمینه انزجار از استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

آدرس کوتاه :