دوره استانی آموزش ناظرین و مدرسین برنامه ویژه مدرسه (بوم)

دوره استانی آموزش ناظرین و مدرسین برنامه ویژه مدرسه(بوم) با حضور معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد در محل پژوهشکده تعلیم و تربیت برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، دوره ضمن خدمت استانی آموزش ناظرین و مدرسین برنامه ویژه مدرسه با حضور 30 نفر از همکاران توانمند شهرستان و مناطق در یزد برگزار گردید.
 معاون آموزش ابتدایی اداره کل ضمن عرض خیر مقدم، از تلاش‌های کارشناسان و مدیران دوره ابتدایی در راستای اجرای پروژه مهر و  فعالیت های کیفیت بخشی به آموزش تشکر نموده و افزود: برنامه ویژه مدرسه که از سوی وزارت در راستای مدرسه محوری و تمرکز زدایی تدوین و ابلاغ گردیده، از اقدامات تحول آفرین منطبق با سند تحول بنیادین است که موجب افزایش مهارت های اجتماعی در مدارس می گردد و بستر مناسبی برای پرداختن به موضوعاتی است که بنا به دلایل مختلف  در برنامه درسی مغفول مانده و باید از از این فرصت با برنامه ریزی مناسب نهایت استفاده و بهره مندی را داشته باشیم.
" سعیده بهادرزاده " گفت : این طرح را می توان آغاز تولید محتوای یادگیری توسط تیم مدرسه دانست و اولین گام برای کاهش تمرکز برنامه درسی می باشد که البته باید سعی کرد که از ماهیت اصلی خود خارج نشود.
وی نقش مدیران را در این امر غیرقابل انکار بیان کرده و برنامه ریزی مناسب مدیران در این زمینه جهت تنوع بخشیدن به محیط یادگیری و آموزش های خارج از کلاس را ضامن اجرای مطلوب و با کیفیت برنامه ویژه مدرسه دانست.
در ادامه مدرسین کشوری به تبیین برنامه ویژه مدرسه پرداخته و چگونگی روند اجرا و برنامه ریزی مناسب در این زمینه را تشریح نمودند.
گفتنی است این دوره آموزشی در 2 روز اجرا می گردد و جلسه بعدی آن در 9 آبان ماه برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است برنامه ویژه مدرسه این فرصت و امکان را فراهم کرده که برای حجم زمانی مشخص از زمان رسمی آموزش(به میزان دو ساعت در هفته به طور شناور و سیال و با سهم گرفتن از ساعات تمامی دروس) طبق ضوابط و چارچوبی معین، با توجه به خواست و نیازهای دانش آموزان، خانواده ها و اجتماع محلی و نیز امکانات موجود یا بالقوه مدرسه و با مشارکت کارکنان مدرسه و با هدایت مدیر، برنامه ریزی و تصمیم گیری و برای اجرای آن اقدام نمایند.

آدرس کوتاه :