نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دلنوشته یک دانش آموز یزدی به رئیس جمهور؛

دانش آموز یزدی : آرزوی ساختن آدم برفی بر دلم مانده است.

دانش آموز یزدی در دلنوشته ای به رئیس جمهوری نوشت: چند سالی است که آرزوی آدم برفی ساختن را می کشم ولی آسمان شهر ما بعضی وقتها پر از ابر می شود اما حاضر نیست ببارد.

به گزارش ایرنا ، سجاد اسماعیلی دانش آموز 11 ساله یزدی در صفحه نخست یک جلد قرآن کریم که دوشنبه شب در شورای ادارای استان یزد به دکتر روحانی هدیه نمود آورده است: آقای رییس جمهور سلام، من یک کودک یزدی هستم و شهر من یزد بسیار گرم و کویری است .

سجاد در این دلنوشته اضافه کرده: مشکل اصلی شهر من کم آبی و در بعضی جاها بی آبی است ، قناتهایمان خشک شده و مردم با مشکلات بسیار جدی روبرو هستند.

' در این چندسال باغهایمان خشک شده و کشاورزانمان امیدشان را از دست دادند، روستاییان ما روستاها را خالی کردند و به شهرها امده اند.'

دانش آموز کلاس ششم دبستان رازی 2 یزد در این دلنوشته آورده : از شما خواهش می کنم برای حل این مشکل مانند پدری دلسوز و با تدبیر که به دنبال رفع تشنگی فرزندنش است فکری بکنید و امید را به زندگی ما برگردانید.

این دانش آموز یزدی، قرآنی که این دلنوشته را در آن نوشته بود به رییس جمهوری هدیه داد که از سوی آقای دکتر روحانی مورد تفقد و دلجویی قرار گرفت.

همچنین کلیپی با عنوان 'فردا دیر است' در نشست شورای اداری با حضور دکتر روحانی پخش شد که در آن این نوجوان با نام مستعار 'امید' به مزایا و ظرفیت های استان اشاره و کمبود آب را مهمترین مشکل استان توصیف نمود.

استان یزد طی نزدیک به دو دهه با مهمان ناخوانده ای بنام خشکسالی دست و پنج نرم می کند .

معضل کم آبی و خشکسالی، منابع اقتصادی استان و بویژه بخش کشاورزی را تحت تاثیر قرار داده و خسارات جبران ناپذیری بر آن تحمیل نموده است.

هم اکنون آب مورد نیاز مردم استان از طریق تعدادی چاه و همچنین آب انتقالی از زاینده رود تامین می شود که کافی نیست و باید به دنبال تعریف منابع جدیدی برای تامین آب استان بود.

متاسفانه عدم بارندگی در سالهای اخیر مزید بر علت شده و مردم خطه کویری یزد را در تنگنا قرار داده بطوریکه در صورت ادامه این روند، آینده مبهمی در انتظار اقتصاد استان و مردم این خطه خواهد بود.

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز گذشته (دوشنبه) به همراه برخی از اعضای هیات دولت در سفری یک روزه میهمان مردم دارالعباده یزد بودند.