دغدغۀ اصلی ما سلامت اجتماعی و بسترسازی برای رشد استعدادهاست

استاندار یزد:
استاندار یزد در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت: دغدغۀ اصلی مدیریت ارشد استان توجه به سلامت اجتماعی، مقام شامخ انسانی، خلاقیّت و پویایی و بسترسازی برای رشد استعدادهای استان است.

دهمین نشست شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرکل آموزش و پرورش و اعضای شورای آموزش و پرورش استان در سالن پژوهش تالار فرهنگیان یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست ضمن گرامی‌داشت 12 دی ماه سالروز سفر پُر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان یزد، بیان کرد: امروز در نظام جمهوری اسلامی ایران به جایگاهی رسیده‌ایم که دانش‌آموزان ما با شجاعت، شهامت و تسلط به مسائل با مسئولان حرف دل خود را می‌زنند و از این مسئله بسیار خوشحال هستم.
«سیدمحمد میرمحمدی» ادامه داد: احساس آزادی ترس را از انسان دور می‌کند و این مهم به برکت خون شهیدان تحقق یافته است و باید از این دستاورد انقلاب اسلامی مراقبت کنیم.
وی خطاب به دانش‌آموزان برگزیدۀ المپیادها و جشنوارۀ‌ جوان خوارزمی گفت: هدف شما نباید مدال‌آوری باشد بلکه باید رشد و شکوفایی را سرلوحۀ کارهای خود قرار دهید و در مسیر شکوفایی است که هیچ شکستی وجود ندارد.
میرمحمدی افزود: شما دانش‌آموزان دارای استعدادهای برتر باید خودتان را ظرفیتی از استعدادهای گوناگون بشمارید و بدانید که می‌توانید با شکوفایی این استعدادها، گره‌های متعددی را برای پیشرفت و تعالی کشور و جامعه باز کنید و با این نگاه و رویکرد همیشه خود را در تلاش و تکاپو می‌بینید.
استاندار یزد وظیفۀ مسئولان را حمایت از نیروهای مستعد و دارای توانمندی‌های هوشی دانست و گفت: شما دانش‌آموزان می‌توانید با هوش و استعدادهای خود ارزش‌های خوبی برای استان و کشور کسب کنید و وظیفۀ فردی، کاری و دینی ماست که حمایت‌های لازم را از شما انجام دهیم.
وی ادامه داد: ضروری‌ترین مسئله برای استان و کشور را پیشرفت‌های هوشمندانه می‌دانم و با یک حرکت و ایده خلاقانه ممکن است پیشرفت بزرگی برای کشور به دست آید.
عالی‌ترین مقام اجرایی استان در پاسخ به درخواست دانش‌آموزان مدال‌آور استان در المپیادها و جشنواره جوان خوارزمی مبنی بر حمایت مسئولان و فرآهم شدن شرایط استخدام استعدادهای برتر خاطرنشان کرد: این دغدغۀ شما همیشه مدّنظر من بوده، هست و خواهد بود.
میرمحمدی افزود: در این رابطه چندی پیش نامه‌ای به معاون اول محترم رئیس جمهوری نوشتم و در آن درخواست کردم دانش‌آموزانی که استعداد بالایی دارند از دوران دبیرستان به بعد بورس تحصیلی شوند و به استخدام دولت درآیند تا در این صورت بتوانند با هوش و ایده‌های خلاق خود تحوّل بسیار اساسی در سیستم دولتی و اداری ایجاد کنند.
استاندار یزد گفت: برای این درخواست خود، پیشنهاد داده‌ام سالی 10 هزار نفر از دانش‌آموزان  و دانشجویان با استعداد جذب سیستم دولتی شوند و در این رابطه مثال زده‌ام که در دولت قبل در یک مرتبه 500 هزار نفر نیروی انسانی از هر رده‌ای به استخدام دستگاه‌های دولتی درآمدند و اگر این طرح اجرا شود 50 سال طول می‌کشد که به اندازۀ یک سال دولت قبل نیرو جذب سیستم دولتی شود، آن هم نیروهای دارای استعداد و با کیفیتی که در تحول کشور بسیار نقش خواهند داشت.
میرمحمدی افزود: این نامه به معاون محترم علمی و فنّاوری رئیس جمهوری ارجا داده شده و من هنوز این پیشنهاد خود را دنبال می‌کنم زیرا ما اگر به دنبال تحوّل و سلامت اداری هستیم باید این مسیر را برویم.


ضرورت توجه به پرورش و تربیت دانش آموزان در کنار آموزش


رئیس شورای آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ضروری است در کنار آموزش و علم‌آموزی به حوزۀ تربیت، پرورش و معنویت دانش آموزان نیز بیشتر از گذشته توجه شود، نوجوانان و جوانان ما احساس کنند در یک فضای بالنده تحصیل می‌کنند و رشد و شکوفایی برای آنان ملاک باشد.
وی ادامه داد: نباید اول شدن در کنکور سراسری برای ما ملاک و ارزش باشد بلکه باید دانش‌آموزان ما به‌گونه‌ای پرورش و آموزش ببینند که در کشور سرآمد باشند و بدانند که مهم رسیدن به مقام شامخ انسانیّت و نه مقام اول کنکور است.
استاندار یزد در رابطه با توجّه به نماز دانش‌آموزان در مدارس نیز خاطرنشان کرد: باید به‌گونه‌ای رفتار و عمل کنیم که در نوجوانان و جوانان ما به اصطلاح حال نماز پیدا شود و اگر این مهم تحقق یافت، آن وقت دانش‌آموزان و دانشجویان را جذب نماز کرده‌ایم زیرا در نماز سر وکار فرد با خداوند است.
میرمحمدی افزود: شایسته است با رفتار، عمل، اخلاق، گفتار، محبت، مهربانی، صمیمیت، عشق و علاقه‌ای که به دانش‌آموزان نشان می‌دهیم، آنها نیز این آموزش را از ما ببیننند که حال نماز پیدا کنند و حضور در نماز جماعت برای فرزندان ما لذّت‌بخش باشد.
استاندار یزد در پایان سخنان خود گفت: خوشبختانه امروز ظرفیت‌‌ها و بسترهای بسیار خوبی برای استعدادهای برتر دانش‌آموزان و دانشجویان در استان فرآهم شده است که تصویب و اجرائی شدنِِ منطقۀ ویژۀ علم و فنّاوری، وجود شعبۀ پژوهشکدۀ رویان در یزد، پارک علم و فنّاوری و بنیاد نخبگان و افتتاح مرکز شتاب‌دهی ایده‌ها و استارتاپ در دانشگاه یزد با مشارکت بخش خصوصی از آن جمله است.
گفتنی است در پایان نشست شورای آموزش و پرورش استان از دانش‌آموزان مدال‌آور در المپیادهای گوناگون و جشنوارۀ جوان خوارزمی در سال جاری با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی استانداری یزد تجلیل شد و این دانش‌آموزان دیدگاه‌های خود را در رابطه با تشویق دانش‌آموزان استان به حضور در المپیادهای علمی و ضرورت حمایت مسئولان استان از استعدادهای برتر با استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و اعضای شورای آموزش و پرورش استان مطرح کردند.

آدرس کوتاه: