نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

درجشن افتخار بیست و دوم

از دانش آموزان برترکنکور سراسری جشنواره جوان خوارزمی و المپیاد های علمی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، دانش آموزان برتر علمی سال تحصیلی 93-94 استان یزد طی مراسمی با عنوان ' جشن بزرگ افتخار ' در محل تربیت معلم شهید پاکنژاد استان تجلیل شدند.

در این مراسم از 74 دانش آموز برتر استان یزد که در آزمون سراسری سال گذشته، جشنواره خورامی و المپیادهای علمی، حائز رتبه های برتر شده بودند با اهدای لوح تقدیر، تندیس افتخار و هدایایی تقدیر شد.

استانداریزد در این مراسم با اشاره به موفقیت پی درپی دانش آموزان درکنکور سراسری اظهار داشت : تلاش معمان و مدیران استان در فراهم کردن زمینه های رشد و پویایی در جهت زایش و رویش فکری، علمی و آموزشی دانش آموزان ستودنی است.

" سید محمد میرمحمدی" با برشمردن ویژگی های مردم این خطه، دانش آموزان این استان را افتخار دارالعباده یزد معرفی کرد و گفت: باید زمینه های رشد و پویایی این استعداد های بسیار خوب فراهم شود.

وی با قدردانی از مسئولان و دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت استان تصریح کرد: دانش آموزان برتر علمی، سرمایه های بزرگ جامعه و کشور هستند که توسط شما مربیان پرورش یافته اند و این افتخاری برای مردم استان است.

وی اظهار داشـت: اینکه سخن از برتری 22 ساله یزدی ها در کنکور سراسری می شود نشان از هوش و استعداد و شایستگی دانش آموزان و مردم یزد است.

استاندار یزد یادآور شد: مردم یزد نه تنها در صداقت، متانت، سخت کوشی و قناعت زبانزد هستند بلکه در استعداد های علمی و معرفت هم پیشتاز هستند.

وی اضافه کرد: این دانش آموزان در کشور و سطح جهانی درخشیدند و ما به وجود آنها مفتخریم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در مراسم یاد شده گفت: دانش آموزان استان یزد در آزمون سراسری سال گذشته برای بیست و دومین سال پیاپی در جایگاه نخست قبولی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی قرار گرفتند.

احمد شیرزاد افزود: دانش آموزان این خطه با کسب 55.7 درصد در جایگاه نخست و استان های سمنان و اصفهان به ترتیب با 51.5 و 50.1 درصد در جایگاه های بعدی قرار دارند.

وی اظهار داشت: از مجموع 13 هزار و 498 داوطلب یزدی هفت هزارو 516 نفر در این آزمون پذیرش شدند که در رشته علوم انسانی با کسب 97.5 درصد قبولی مقام اول این گروه ازمایشی را به دست اوردند.

به گفته وی در گروه ازمایشی علوم تجربی نیز با کسب 55.7 درصد در صدر ایستادند و در گروه ازمایشی علوم ریاضی و فنی هم با 82.5 درصد حائز رتبه برتر شدند .

شیرزاد با بیان اینکه پنج نفر در این آزمون از استان یزد رتبه تک رقمی کسب نمودند یادآور شد: در سال تحصیلی 93-94 همچنین پنج دانش آموزی یزدی در جشنواره خوارزمی، برگزیده کشوری شدند و در المپیادهای علمی نیز شش نفر با کسب یک مدال طلا، دو نقره و سه برنز برتر شناخته شدند.

همچنین در مراسم یاد شده از مسئولان آموزش و پرورش شهرستان های میبد، مهریز و یزد در زمینه کیفیت و اشکذر و میبد و اردکان در بخش کمیت در این آزمون تقدیر شد

.