نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دبیر ستاد هفته بزرگداشت مقام معلم در استان یزد:

ملاک تعیین معلم نمونه در استان یزد تغییر کرد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، علیرضا مصباح‌فر در نشست خبری با اشاره به اینکه تجلیل از معلمان، تجلیل از خرد و علم‌آموزی و اشاعه خردورزی و علم در جامعه است، گفت: باید شیوه‌های تجلیل از معلمان نیز تغییر کند و تجلیل‌ها متناسب با شأن و جایگاه آنها باشد.

وی اظهار کرد: ارتقاء منزلت معلم در گرو توجه جدی به وضعیت معیشتی و انگیزه شغلی معلمان ، ایجاد زمینه مشارکتاجتماعی و افزایش سطوح تخصصی معلمان است.

این مسئول ادامه داد: آموزش و پرورش استان یزد 30 هزار معلم شاغل و بازنشسته دارد که خدمات تعلیم و تربیت را به جامعه ارائه می‌دهند .

مصباح‌فر یادآور شد: برخی معلمان حتی اقدام به تکمیل فرم ارزیابی نمی‌کردند در حالی که خدمات مطلوب آموزشی آنها برجسته و ویژه و فراتر از حد انتظار بوده است.

وی افزود: امسال ارزیابی معلمان از وضعیت کمی که بیشتر به شاخص های عددی معطوف بود، به سمت برنامه‌های کیفی پیش رفته و نحوه ارزیابی‌ها تغییر کرده است و معلم نمونه مانند سال‌های گذشته انتخاب نمی‌شود.

این مسئول یادآور شد: تجلیل ازمعلم وظیفه احاد جامعه است و برنامه های هفته معلم باید با محوریت دانش آموزان و اولیاء آنها اجرا شود.

مصباح‌فر خاطرنشان کرد: هفته معلم باید به کلاس قدردانی و سپاس گزاری تبدیل شود و دانش آموزان قدردانی از بزرگان اندیشه و علم را به صورت عملی یاد بگیرند.

وی گفت: اما برنامه‌های نمادین نظیر صبحگاه سپاس، غبارروبی از مزار شهدای فرهنگی، عیادت از بیماران صعب‌العلاج فرهنگی، تجلیل از پیشکسوتان، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های فرهنگیان و ... نیز در کنار برنامه‌های مدارس اجرا می‌شود.

گفتنی است از 12 تا 18 اردیبهشت‌ماه به عنوان هفته معلم تعیین و نامگذاری شده است.

 

آدرس کوتاه: