دبیرستان ماندگار ایرانشهر هویت و شناسنامه آموزش و پرورش استان یزد است

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:
دومین همایش ملی دانش آموختگان دبیرستان ماندگار ایرانشهر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،مدیران کل سابق آموزش و پرورش و مسئولین استان یزد برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر " دردومین همایش ملی دانش آموختگان دبیرستان ماندگار ایرانشهر اظهار داشت : آموزش و پرورش استان یزد از دیرباز دردست با کفایت راد مردان و بزرگ زنانی قرار داشته که علم وادب، ایمان و معرفت، شخصیت و متانت، بزرگی و اصالت از ویژگی های بارز آنان بوده است و این والامقامان انسان های بزرگی را تربیت نموده اند که شما نمونه بارز و  مایه مباهات و افتخار این استان هستید.

وی افزود : دبیرستان ماندگار ایرانشهر هویت و شناسنامه آموزش و پرورش استان یزد است و در بین مردم، معلمان و دانش آموختگان و کارشناسان از یک منزلت و احترام و جایگاه ویژه برخوردار است .

دانافر گفت : مدرسه ماندگار ایرانشهر به عنوان نخستین نماد نظام آموزشی و الگوی موفق مدارس امروزی و نیز الگوی عملی شایسته یه مرکز آموزشی شناخته شده است و به دلیل برخورداری از ویژگی های خاص از سایر مراکز آموزشی برجسته تر است .

مدیر کل آوزش و پرورش شاخص ها ی ویژه  این مدرسه ماندگار را قدمت نزدیک به یک قرن، برخورداری از فضای فیزیکی متناسب با شاخص های آموزشی و پرورشی، نوع معماری زیبا و منحصر به فرد، ویژگی های فنی و زیبایی شناختی و رعایت معماری بومی و محلی و انطباق با شاخص ها و استاندارهای میراث فرهنگی و از همه مهم تر مدیریت عالی و فعالیت های علمی و آموزشی بسیار موفق و سرآمد در تربیت نسل کودک و نوجوان و داشتن دانش آموختگان برجسته علمی و فرهنگی که می تواندبرای سایر مدارس الگو باشد عنوان کرد.

دانافر برگزاری همایش دانش آموختگان و برنامه های نمادین را تقویت حس نوستالژیک و یادآور خاطرات شیرین گذشته دانست و افزود : این مراسم ها زمینه مشارکت فکری و مالی برای اداره بهتر آموزش و پرورش و نیز تعلیم و تربیت  نیروی انسانی مورد نیاز جامعه را فراهم می کند.

وی تصریح کرد : برگزاری همایش ملی دانش آموختگان دبیرستان ماندگار ایرانشهر زمینه شکل گیری وفاق ملی، وحدت و همدلی و استفاده حداکثری از سرمایه های اجتماعی و انسانی را فراهم می آورد و در نهایت زمینه توسعه گردشگری و تبدیل این منابع پرافتخار به یک مرکز نمایش توانمندی ها و افتخارات استانی و ملی و نیز قدردانی از پیشکسوتان بویژه در حوزه تعلیم و تربیت را فراهم می آورد.

گفتنی است در این مراسم از"  زینب مرآ ت" پیشکسوت فرهنگی استان به پاس تشکر از همکاری در برگزاری این همایش تجلیل شد .

 

آدرس کوتاه: