جلسه کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت یوم الله 13 آبان ، روز ملی مبارزه با استكبار جهانی در اداره كل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد

جلسه کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت یوم الله 13 آبان ، روز ملی مبارزه با استكبار جهانی در اداره كل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد


در آستانه یوم الله 13 آبان
این نشست با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اعضای کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت یوم الله 13 آبان به منظور برنامه ریزی روز ملی مبارزه با استكبار جهانی و هفته وحدت در سالن جلسات شهید ساداتی اداره كل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش استان یزد، مدیر كل آموزش و پرورش استان یزد با گرامیداشت یوم الله 13 آبان و رویدادهای این روز تاریخی ، بر آمادگی دانش آموزان و فرهنگیان استان برای شركت گسترده در این همایش بزرگ تاكید نمود و اظهار داشت : امسال سال حساسی است و همه امور تحت الشعاع پدیده ویروس کرونا قرار گرفته و اصل بر این است که هیچ برنامه ای تعطیل نشود و با ابتکار و خلاقیت برای هفته پیش رو برنامه های جدید طراحی کنیم. 
" عباسعلی دانافر " افزود : کرونا علیرغم محدودیت هایی که ایجاد کرده فرصت هایی را نیز بوجود آورده و لذا ما با بهره گیری از فرصت فراهم شده برای ارتباط با خانواده ها از طریق فضای مجازی شاد می توانیم با بازخوانی رویدادهای این روز تاریخی ، مسیر را به دانش آموزان و آینده سازان ایران اسلامی نشان دهیم .
وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت : یکی از ساحت های این سند ساحت تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموزان است که می بایست  زمینه شکوفایی آن را فراهم کنیم و با افزایش سطح آگاهی و بالا بردن قدرت تحلیل دانش آموزان، آنها را در برابر تهدیدات فضای مجازی و رسانه های بیگانه بیمه کنیم.
دانافر در ادامه جلسه با تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی، شبکه آموزشی شاد را فرصت مناسبی برای گسترش مهارتها و آگاهی بخشی به دانش آموزان برشمرد.
جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این جلسه اهمیت این روز تاریخی و رویدادهای آن  رایاد آور شد و از یوم الله 13 آبان به عنوان تجلی مبارزه با استكبار جهانی نام برد.
" سعید زارع " با اشاره به تقارن ایام هفته وحدت با هفته استکبار ستیزی بر اهمیت موضوع وحدت در جامعه امروز تاکید کرد و آگاهی بخشی به نسل جوان و نوجوان را که در راستای وظایف آموزش و پرورش است مهم برشمرد. 
وی افزود : در همین راستا با توجه به اهانت واضح و آشکار رسانه های بعضی از کشورهای اروپایی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) و همچنین لزوم بزرگداشت یوم الله 13 آبان چون امسال امکان برگزاری راهپیمایی نیست، قرار است با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و دستورات ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا  برنامه تجمع 13 آبان و جشن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) در یکی از فضاهای تاریخی یزد با ظرفیت محدود برگزار شود که با سهمیه بندی تعداد محدودی از اقشار مختلف مردم، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این برنامه حضور خواهند یافت. 
شایان ذکر است در این جلسه سایر اعضا نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون برگزاری هر چه باشكوه تر مراسم 13 آبان و جشن میلاد پیامبر و هفته وحدت بیان نمودند.
آدرس کوتاه :