تجلیل از خدمات آموزش و پرورش استان در شورای اسلامی استان یزد

پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش در استانداری یزد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش  در این نشست ضمن تشکر از اعضای شورای عالی استان در اهتمام و توجه لازم به آموزش و پرورش گفت : هدف همه ی ما در این مسیر خطیر، ایجاد شرایط و محیط استاندارد برای دانش آموزان در تحقق تربیت تمام ساحتی است به طوریکه دانش آموزان ما بتوانند در زندگی فردی و اجتماعی وظایف اصلی خویش را مدیریت کنند.
دانافر افزود : تحقق سند تحول بنیادین که مورد تاکید و اشاره ی صریح مقام معظم رهبری نیز می باشد تنها با استفاده از ظرفیت و پتانسیل همه ی دستگاههای دخیل در مسیر هدایت و رهبری جامعه اجرایی خواهد شد .
این مقام مسئول گفت : آموزش و پرورش استان یزد چه در دوران کرونا و چه قبل از آن از مسیر اصلی خویش که همان گفتمان سازی برای تحقق سند تحول بنیادین و در نتیجه تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است خارج نشده و نخواهد شدچرا که اعتقاد داریم برای رسیدن به جایگاه اصلی دستگاه تعلیم و تربیت راهی جز این نداریم و در این مسیر صمیمانه دست همه ی شرکای خود را به گرمی می فشاریم .
مدیرکل آموزش و پرورش استان با ذکر پاره ای از چالش های موجود بر سر راه آموزش و پرورش درخصوص بازگشایی مدارس افزود : چنانچه در بعضی از فضاها کمبودی مشاهده می شود ،ناشی از عدم اجرای وظایف و حمایت همه ی دستگاههاست و دلیلی بر عدم اراده ی آموزش و پرورش برحل آن مشکل نیست .
دانافر گفت : در خصوص مسائل بهداشتی در مدارس، کمبود مواد ضد عفونی کننده، ماسک و سایر اقلام بهداشتی نیازمند عزم استانی برای حمایت از دانش آموزان و فرهنگیان هستیم که در این زمینه شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند کمک شایانی به آموزش و پرورش داشته باشند .
وی با اشاره به انعطاف پذیری حداکثری در ارائه خدمات اموزشی و پرورشی به دانش آموزان گفت : در جلسات متعدد با مدیران مدارس به این مهم تاکید شده است که برای ایجاد فضایی امن و آرام برای دانش آموزان و خانواده ها و رفع دغدغه های احتمالی این عزیزان نهایت دقت و توجه به عمل آید تا  خانواده ها و والدین احساس نگرانی نداشته باشند .
دانافر افزود  : در حوزه ی فعالیت های پرورشی استان یزد با رویدادهای کم نظیری روبروست که چانچه خواست و مطالبات خانواده ها با تغییر نگرش از آموزش محض به تربیت تمام ساحتی همراه باشد می توانیم دانش آموزان را بیشتر در حوزه های پرورشی به کار و فعالیت تشویق و ترغیب کنیم ، رویداد قرانی نهضت حفظ جزء 30 قران کریم، کسب رتبه های برتر کشوری در حوزه قرآن ، عترت و نماز و جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری درسطح استان و درخشش دانش آموزان در عرصه ملی و ... از جمله افتخارات این حوزه است .
رییس شورای عالی استان یزد در این نشست از خدمات و زحمات مجموعه آموزش و پرورش استان درایام کرونا و بازگشایی مدارس تشکر کرد و خاطر نشان ساخت : آموزش و پرورش استان یزد در یک انسجام و وحدت بی سابقه موفق شد سال تحصیلی جدید که با شرایط خاص همراه است را آغاز نماید .
وی افزود : شوراهای اسلامی شهر و روستا در کنار آموزش و پرورش و با هدف هماهنگی بیشتر جهت کمک به مجموعه تعلیم و تربیت استان برای عملیاتی کردن هرچه بهتر برنامه ها و فعالیتها قرار دارد و در این راستا از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد .
در ادامه این جلسه نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستان ها و مناطق استان به بیان دیدگاههای خود در رابطه با نقش و جایگاه آموزش و پرورش در جامعه پرداختند و دیدگاههای مردمی درزمینه ی نحوه ی بازگشایی مدارس به سمع و نظر اعضای حاضر در جلسه رساندند .
از جمله مسائل مورد اشاره ی این نمایندگان می توان به رعایت شیوه نامه های بهداشتی دررابطه با بازگشایی مدارس، نحوه ی تعامل مدیران مدارس یا اولیا دانش آموزان، سرویس ایاب و ذهاب ، توجه و اهتمام جدی به نوسازی بافت فرسوده ی مدارس، حمایت جدی خانواده ها از آموزش و پرورش ، نقش شورای مدرسه در هماهنگی برنامه های آموزشی و پرورشی، بروز رسانی تجهیزات هنرستانها، نیروی انسانی آموزش و پرورش الزامات حضور دانش آموزان درفضای مجازی، ضرورت حمایت سازمان صمت از آموزش  و پرورش و ... اشاره کرد .
در پایان این نشست لوح یادبودی از سوی رئیس و اعضای شورای اسلامی استان به پاس زحمات آموزش و پرورش در ایام کرونا و بازگشایی مدارس و تلاش همه فرهنگیان استان و به نمایندگی از آنها به مدیرکل آموزش و پرورش استان اهدا شد.
 
آدرس کوتاه :