بیست و هشتمین اجلاس استانی نمازدر اردکان برگزارشد

بیست و هشتمین اجلاس استانی نماز در دانشکده آمفی تئاتر شهید بهشتی شهرستان اردکان با حضورامام جمعه، استاندار، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از فعالان عرصه نماز استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این اجلاس اظهار داشت : بدون شک توسعه فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت یکی از اولویت‌ها و ارزش‌های بسیار مهم آموزش و پرورش استان به ویژه معاونت پرورشی و فرهنگی است که به جد دنبال می‌شود.
" عباسعلی دانافر " افزود : مقام معظم رهبری این رسالت بزرگ آموزش و پرورش را در پیامی در سال گذشته در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در استان سمنان فرمودند که " آموزش و پرورش می‌تواند در این عرصه از اثرگذارترین ها باشد، مدارس را مزین کنید به نماز خوانی نوجوانان، این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است " .
وی گفت : این پیام و این دستور صریح اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ نماز را نشان می‌دهد و در همین راستا آموزش و پرورش استان اقداماتی را انجام داده است که بخشی از این اقدامات و فعالیت‌ها را می توان به مفروش کردن نمازخانه های مدارس به 17 هزار مترمربع فرش سجاده ای اشاره کرد.
دانافر به دیگر اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش اعم  از مرمت ، زیبا سازی و توسعه 80 باب نمازخانه مدارس اشاره کرد و افزود : در  بیش از هزار  مدرسه استان نماز جماعت برگزار میشود که در  660  مدرسه امام جماعت روحانی و حدود 360مدرسه  با حضور امام جماعت همکاران فرهنگی برگزار می شود.
وی درادامه تصریح کرد : هر ساله دوره آموزشی ویژه ائمه جماعت مدارس با همکاری اداره تبلیغات اسلامی برگزار می شود تا ائمه جماعت در مدارس با جدیدترین فنون تبلیغ و ارتباط موثر با دانش آموزان آشنا شوند و تاثیرات حضورشان عمیق تر باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: علاوه بر این ، برنامه دیگری که آموزش و پرورش برای ترویج فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان دنبال میکند اجرای طرح پیوند مدرسه مسجد و محله است که در این طرح زمینه حضور دانش‌آموزان به همراه والدینشان برای شرکت در نماز مغرب و عشا در مساجد محله تدارک دیده شده است که آثار و نتایج بسیار مثبتی را به‌دنبال داشته است .
دانافر همچنین از اجرای طرح شهید بهنام محمدی در تعدادی از مدارس استان خبرداد و بیان کرد : این طرح در مسیر گسترش و ترویج فرهنگ نماز است .
وی برگزاری جشن سحرخیزان کوچک یا روزه اولی ها، برگزاری مسابقات احکام اذان و انشای نماز در تمام پایه ها و مقاطع تحصیلی و اعزام نفرات ممتاز این مسابقات به مسابقات کشوری وکسب ۱۰ رتبه برتر کشوری توسط دانش آموزان یزدی ،برگزاری  برنامه گفتمان نماز و پاسخ به شبهات در 53 درصد از مدارس استان با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز، احداث مرکز تخصصی جشن تکلیف در دارالقرآن مرکزی برای برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان دختر پایه سوم و پسران پایه هشتم  را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش استان یزد در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ نماز برشمرد. لازم به ذکر است در این اجلاس از دانش آموزان و فرهنگیان برگزیده حوزه نمازو خادمین نماز تجلیل به عمل آمد

آدرس کوتاه :