بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان یزد برگزارشد

بیستمین جشنواره تجلیل و تکریم از خیرین مدرسه ساز استان یزد با حضور "صافی "مشاور وزیر آموزش و پرورش ،"حجت الاسلام معزالدینی ، موسوی نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ، سالاری فرماندار یزد، دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان در دبیرستان ماندگار ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مشاور وزیر آموزش پرورش در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان یزد که با حضور خیرین مدرسه ساز و مسئولان عالی رتبه استانی برگزار شد؛ بیان داشت: فضای اجتماعی، علمی، اخلاقی، فرهنگی و پرورشی مدارس زمینه ساز رشد انسان ها است.

"احمد صافی" در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان یزد بیان داشت: خداوند را شاکرم که نعمت مدرسه و تحصیل کردن در مدارس را به ما نصیب فرمودند.

وی افزود: فضای اجتماعی، علمی، اخلاقی، فرهنگی و پرورشی مدارس زمینه ساز رشد انسان ها است.

صافی ضمن قدردانی از خیرین مدرسه ساز استان یزد، گفت: همایش ارزشمندی که امشب در دارالعلم یزد برگزار شد حاکی از آن است که مردم یزد چقدر به مدرسه سازی و فرهنگ علم آموزی اهمیت می دهند.

وی با افتخار به پنجاهمین سفر خود به استان یزد، افزود: استان یزد، استان معلمان، دانش آموزان و دانشجویان است و معلمان کاشف و پرورش دهنده استعدادهای آینده سازان این مرز و بوم هستند و خیرین مدرسه ساز با فراهم آوردن فضای آموزشی زمینه ساز تحقق این اهداف والا می باشند.

"عباسعلی دانافر" مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم ضمن خیرمقدم به مسئولان و خیرین حاضر در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان یزد، آموزش و پرورش را رکن اول توسعه دانست و بیان داشت: پیشرفت یک جامعه مدیون توجه به آموزش و پرورش است.

وی توسعه مدارس و فضاهای آموزشی را از اولویت های آموزش و پرورش برشمرد و بیان داشت: در استان یزد نقش خیرین مدرسه ساز در رشد شاخص های آموزشی وپرورشی چشمگیر است و پیگیری های آموزش و پرورش در این تعامل نیز نقش به سزایی داشته است.

دانافر خیرین را بازوان توانمند و سرمایه های آموزش و پرورش خطاب کرد و افزود: بنده به نیابت از 240 هزار دانش آموز یزدی از خیرین نیک اندیش، وارسته و خدایی که اقدامات شما مصداق بارز باقیات الصالحات است تشکر می کنم و بدانید افتخار آفرینی دانش آموزان یزدی در سطح کشور مرهون اقدامات خیرخواهانه این عزیزان است.

امام جمعه موقت یزد نیز در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان یزد اظهارداشت : انسانیت در جامعه ای رشد می کند که روحیه نوع دوستی و نیکوکاری در آن جامعه تقویت شود و اگر این شرایط در جامعه ای به وجود بیاید آن جامعه پویا و فعال است.

"حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن معزالدینی" افزود: تمامی خیرین یک نیت مشترک دارند و آن احساس دردمندی و نوع دوستی است و اگر درجامعه ای احساس نوع دوستی و نیکوکاری تقویت شود آن جامعه فعال و پویا است.

وی در ادامه افزود: مراسمی که به منظور بیستمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان یزد برگزار شده است، جنبه مادی و تجلیل ظاهری ندارد بلکه این مراسم به منظور تجلیل از کار معنوی این بزرگواران برگزار شده تا ضمن یادآوری نام و خاطر خیرین مدرسه ساز، این نیت خیر میان مردم رواج پیدا کند.

معزالدینی با اشاره به تمایلات عقلانی و احساسی انسان ها، گفت: تمایلات انسان ها برخاسته ازعقلانیت و عواطف انسان ها است؛ حس دردمندی، کمک به هم نوع، احسان و نیکوکاری و این دسته از تمایلات بشر می تواند برای وی افتخار باشد هرکس بتواند عواطف و احساساتش را از دامنه فردی و خانوادگی خارج کند می تواند به خود افتخار کند.

وی افزود: انسانیت در جامعه ای رشد می کند که روحیه نوع دوستی و نیکوکاری در آن جامعه تقویت شود اگر این شرایط در جامعه ای به وجود بیاید آن جامعه پویا و فعال است.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به اقدام خیرخواهانه خیرین یزدی در ساخت مدارس و همکاری با مجموعه آموزش و پرورش، تصریح کرد: کسی که مدرسه ای ساخته و محیط امنی برای جمع آوری کودکان معصوم و آموزش آنها فراهم کرده در واقع یک ثواب جاریه و مادام العمر برای خود ایجاد ‌کرده است و یک خیر مدرسه ساز فقط یکبار مدرسه ساخته است اما تا زمانی که در آن مدرسه کودکی علم بیاموزد و نام خدا بر تخته سیاه های آن مدرسه نوشته شود برای آن خیر ثواب نوشته می شود.

گفتنی است در این مراسم برای اولین بار در سطح کشور اعضای مجمع خیرین دانش آموز استان یزد تحت عنوان " رویش نیک اندیشان جوان" در جمع خیرین مدرسه ساز حضور یافتند.

آدرس کوتاه: