به مناسبت آغاز هفته معلم دو تن از نمایندگان استان با مدیران کل سابق آموزش و پرورش استان دیدار کردند

در آستانه روز گرامیداشت مقام معلم و برای پاسداشت زحمات فرهنگیان استان یزد؛ نماینده مردم اردکان و نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با مدیران کل سابق آموزش و پرورش استان دیدار و از تلاش ها و خدمات آنان تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، در این دیدار ها که " محمد رضا تابش " نماینده مردم اردکان و "سید ابوالفضل موسوی بیوکی " نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند ؛ از رضا سلطان زاده، علی اکبر رئوف، علی مشاهیری، احمد شهسواری، علی زابلی، احمد شیرزاد و عباسعلی دانافرد با اهدای هدایایی تجلیل بعمل آمد.

نماینده مردم اردکان در این مراسم با اشاره به نقش نظام تعلیم و تربیت در بالندگی و استحکام بنیان های علمی و فرهنگی جامعه گفت: علم آموزی و انتقال فرهنگ و باورهای یک نسل به نسل آینده ساز کشور وظیفه ای است که در سایه دلسوزی و همت فرهنگیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش میسر است‌.

"محمدرضا تابش" تصریح کرد: در دنیای رو به رشد و عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نقش تعلیم و تربیت بسیار حساس تر خواهد بود و فرهنگیان عزیز باید بتوانند دانش آموزان را با ظرفیت ها و چالش های این فضای جدید آشنا نمایند.

وی با تاکید بر توجه مسئولان در سطوح مختلف به حل مشکلات مختلف آموزش و پرورش به خصوص در بحث اعتبارات و نیروی انسانی عنوان داشت: به سهم خود در ادوار مختلف پیگیر مشکلات جامعه شریف فرهنگیان استان یزد بوده و خواهم بود تا بتوانیم دین خود را به آنان که ایثارگرانه برای تربیت آیندگان کشور همت گمارده اند، ادا کنیم.

همچنین نماینده مردم اردکان در تماس تلفنی وزیر آموزش و پرورش ضمن تبریک ایام گرامیداشت مقام معلم، برخی از درخواست های فرهنگیان استان را با وی در میان گذاشت و با اشاره به صدرنشینی مداوم دانش آموزان یزدی در آزمون سراسری، توجه ویژه به مشکلات آموزش و پرورش استان را خواستار شد.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این تماس تلفنی با تشکر از ابتکار " محمدرضا تابش" برای سر زدن به مدیران کل استان یزد و تشکر از نماینده مردم یزد و اشکذر گفت: یزدی ها در بخش های مختلف خصوصا در  آموزش و پرورش خوش درخشیده اند و سعی خواهیم کرد تا مشکلات آنان را با همراهی مسئولان استانی مرتفع نماییم.

سید محمد بطحایی ابراز امیدواری کرد در سفر به استان یزد از نزدیک به بررسی درخواست های فرهنگیان استان بپردازد.

همچنین در این دیدارها، نماینده مردم یزد و اشکذر نیز فرهنگیان استان یزد را متاثر از فرهنگ و خصلت این خطه، بسیار متعهد و سختکوش عنوان نمود و بر حل مسائل و مشکلات آنان تاکید کرد.

گفتنی است در آستانه گرامیداشت مقام معلم، نماینده مردم اردکان و نماینده مردم یزد و اشکذر، با حضور در منزل رضا سلطان زاده و علی اکبررئوف از مدیران کل آموزش و پرورش و همراهی جمعی از مدیران کل سابق آموزش و پرورش از جمله احمد شهسواری، علی زابلی، علی مشاهیری، احمد شیرزاد و عباسعلی دانافر، با اهدای هدایایی از زحمات آنان در دوران تصدی مسئولیت آموزش و پرورش استان یزد تقدیر نمودند.

 

آدرس کوتاه: