برگزاری جلسه کنترل پروژه هوشمند سازی مدارس و اتصال مدارس استان یزد به شبکه ملی اطلاعات

برگزاری جلسه کنترل پروژه هوشمند سازی مدارس و اتصال مدارس استان یزد به شبکه ملی اطلاعات


جلسه کنترل پروژه هوشمند سازی مدارس و اتصال مدارس استان یزد به شبکه ملی اطلاعات با حضور مدیران کل اداره آموزش و پرورش استان یزد، اداره ارتباطات و فناری اطلاعات و شرکت مخابرات استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل‌ آموزش وپرورش استان یزد؛عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به نقش فناوری های نوین در پیشبرد اهداف آموزشی،به مشکلات و چالش مدارس در استفاده از آن اشاره کرد و ضمن تشکر از تلاش های دلسوزانه ادارات ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات استان یزدگفت: این ادارات با همکاری یکدیگر در تلاش بودند تا پروژه اتصال مدارس به این شبکه در اسرع وقت صورت پذیرد.
محمدرضا پاکدل مدیر کل اداره ارتباطات و فناری اطلاعات هم با اشاره به اینکه بر اساس  ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه  وزارت ارتباطات باید زمینه اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را برقرار کند بیان کرد: از زمان ابلاغ طرح در اسفند ماه سال گذشته با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و شرکت مخابرات از 818 آموزشگاه موجود در این طرح 813 آموزشگاه تاکنون به شبکه متصل شده اند و 5 مدرسه باقیمانده هم در حال اجرا است .
 
در ادامه زارع مدیر عامل شرکت مخابرات هم از آمادگی مخابرات استان برای برقراری افزایش پهنای باند مدارس از طریق سایر تکنولوژی ها خبر داد.
 
شایان ذکر است از ۱۵ اسفند ماه ۹۸ طرح اتصال رایگان مدارس به شبکه ملی اطلاعات شروع شد که تاکنون تمام مدارس روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل و 
از یکم تیرماه اجرای پروژه برای مدارس شهری آغاز شده است.
 
گفتنی است این طرح در مدارس شهری تنها ویژه مدارس دولتی می باشد و با اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات سرویس adsl بر اساس قابلیت های مخابراتی با سرعت تا16m قابل دسترسی و با حجم ماهیانه 30Gترافیک برای مدارس تک شیفت و 50Gبرای مدارس دو شیفت و 70G برای مدارس سه شیفت راه اندازی می شود.
در پایان این جلسه از زحمات وتلاش های همکاران اداره فناوری اداره کل‌ آموزش و پرورش تشکر و قدردانی شد.
آدرس کوتاه :