آئین افتتاح دبیرستان دخترانه آیت الله "سید محمد محقق داماد" در احمد آباد اردکان

آئین افتتاح دبیرستان دخترانه آیت الله "سید محمد محقق داماد" در احمد آباد اردکان


دبیرستان دخترانه آیت الله "سید محمد محقق داماد" در احمد آباد اردکان با حضور عالم وارسته آیت الله سیدمصطفی محقق داماد،استاندار ،مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان ارکان افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم اظهار داشت : تاکنون با همراهی مسئولان و مدیران ارشد استان، اعضای شورای آموزش و پرورش، معلمان و همکارانمان در حوزه های مختلف موفقیت های غرور انگیزی در کنکور سراسری، المپیادهای علمی و جشنواره های خوارزمی نوجوان و جوان، حوزه های فرهنگی، وزرشی، قرآن،نماز و عترت در استان کسب شده است .
" عباسعلی دانافر" افزود :  علاوه بر  این موفقیت ها و تلاش های ارزنده برای تحقق سند تحول بنیادین و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان و به خصوص تلاش در جهت توسعه متوازن رشته های تحصیلی و هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت رشته های مهارتی و فنی و به ویژه حوزه های دانش بنیان برای آماده سازی نیروی انسانی در جهت برنامه های توسعه ای استان آغاز شده است.
وی یکی از الزامات زیربنایی مهم در مسیر تحقق سند تحول بنیادین را برخورداری از فضای آموزشی مناسب و تجهیزات مورد نیاز برای تعلیم و تربیت دانش آموزان عنوان کرد .
دانافر گفت : متاسفانه بیش از 25 درصد فضاهای آموزشی استان شرایط مناسبی ندارند و غیراستاندارد، غیرایمن هستند که  این رقم در شهرستان اردکان بیش از 50  درصد است که بخشی در طرح تخریب و بازسازی و بخشی هم نیاز به تعمیر و ترمیم دارند.
این مقام مسئول افزود : خوشبختانه با همت و همراهی نیکوکارانه خیرین نیک اندیش و همراهی و همکاری عزیزانمان در نوسازی مدارس به سرعت در حال رفع این مشکل بزرگ هستیم و فضاهای جدید درحال ساخت و ساز است.
دانافر با اشاره به اینکه در استان یزد حدود 2 هزار خیر مدرسه ساز و مدرسه یار داریم گفت : طی 6 ماهه گذشته سال جاری تعداد 43 پروژه یعنی  به طور میانگین ماهیانه ساخت 7 فضای اموزشی را خیرین بزرگوار تعهد کرده اند .
وی افزود : در شهرستان اردکان طی دو سال گذشته نهضت مدرسه سازی شروع که در مجموع 15 آموزشگاه خیری که اکثرا هم 12 کلاسه هستند ایجاد شده و این روند با همین شتاب در حال حرکت است.
دانافر تصریح کرد : آیین افتتاح این آموزشگاه که به همت استاد فرزانه حضرت آیت االه محقق داماد از چهره های ماندگار علمی و فرهنگی کشور و جهان اسلام هستند و حرکت زیبایشان در این امر خیر نقش بسیار تاثیرگذار خواهد داشت، می تواند موجب گسترش و ترویج فرهنگ خیری به ویژه در امر مقدس مدرسه سازی گردد و صمیمانه از همت بلندشان سپاسگزاری می کنم .
گفتنی است این آموزشگاه 6 کلاسه در زمینی به مساحت 2هزار و 300 مترمربع و با زیربنای 1 هزار و 100 مترمربع در دو طبقه با اسکلت بتنی و با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان احداث شده است و دارای سالن نمازخانه، آزمایشگاه، کتابخانه، اتاق مشاوره، سالن IT و سایر امکانات آموزشی است.

آدرس کوتاه :