نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز برنامه های بزرگداشت هفته سلامت درمدارس

با برگزاری همایش سفیران سلامت ، برنامه های هفته سلامت در مدارس استان آغازشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد همزمان با اولین روز از هفته سلامت ، همایش سفیران سلامت با حضور مدیرکل آموزش و پرورش  و سایر دست اندرکاران حوزه سلامت دستگاه تعلیم و تربیت ،  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد ، جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان در هنرستان دخترانه مشکی ناحیه 2 یزد بر گزارشد .

معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد دراین همایش  شعار امسال هفته سلامت را سال غلبه و مبارزه با دیابت ذکرکرد و از دانش اموزان خواست به عنوان سفیران سلامت ، آموخته های خود را به سایر اقشار جامعه و خانواده ها منتقل کنند.

"دکتر لطفی"  که با لباس ورزشی به این مراسم آمده بود ورزش را کلید مبارزه با دیابت خواند و از چاقی ،  اضافه وزن ، کم تحرکی و عادات غذائی نامناسب به عنوان عوامل زمینه ای ابتلا به دیابت یاد کرد.

وی  ازآغاز طرح مبارزه نمادین با این بیماری با حضور وزیر بهداشت  و مسئولان آموزش و پرورش در مدارس یزد خبرداد وافزود : نقش شما به عنوان سفیران سلامت در اطلاع رسانی ، و آگاه سازی جامعه و خانواده ها بسیار تاثیر گذار است .

درادامه یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی یزد مهمترین عوامل مهم مرگ و میر در جامعه را برشمرد و افزود: تصادفات ، سرطان ، یبیماری های قلبی و عروقی  و دیابت از جمله عواملی است که باعث ازدستن رفتن سرمایه های مادی و معنوی جامعه می شود .

"دکتر شیر یزدی " آموزش را مهمترین رکن پیشگیری از این بیماری ها دانست وافزود این آموزش باید از مراکز پیش دبستانی آغاز شود .

وی تحرک بدنی ، کنترل استرس  و رژیم غذائی مناسب را از جمله  اضلاع مثلث سلامتی ذکرکرد و گفت : لازمه داشتن یک جامعه پرنشاط ، پویا و کارآمد، سالم بودن افراد آن جامعه است .

ایشان دخانیات و تلفن همراه را از دیگر عواملی دانست که سلامت جامعه امروز را تهدید می کند و ما وظیفه داریم جامعه را از این مخاطرات آگاه سازیم و این هفته فرصت مناسبی برای آغاز این آموزش و آگاهی است .درابتدای این نشست "منصور ارجمندی " مدیر آموزش وپرورش ناحیه 2 یزد نیز با خیرمقدم به حاضران درمورداهمیت و جایگاه مدارس در ارتقای سطح سلامت جامعه مطالبی را بیان کرد .