نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استاندار یزد عنوان کرد :

معلمان سازندگان همیشگی جوامع بشری هستند

 
استاندار یزد گفت: من به بوسه ای که به دست معلم خود زدم ، همیشه افتخار می کنم و معلمان و اساتید را نور چشم خود می دانم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، صبح سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه ، استاندار یزد ، زنگ تجلیل از مقام شامخ معلم را در دبیرستان دخترانه بهادری یزد به صدا در آورد .
استاندار یزد در این مراسم که مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مدیران آموزش و پرورش استان نیز حضور داشتند با ابراز خرسندی از ارتقای مقام و منزلت معلم در جامعه ،اظهار داشت : معلم می تواند سرمنشا همه عزت ها و بزرگواری ها در اجتماع باشد .
"سید محمد میرمحمدی"  ادامه داد : معلمان همه وجودشان را صرف آموختن و پرورش دانش آموزان کرده اند تا جامعه را توانمند کنند و جامعه توانمند است که می تواند تمام مشکلات را رفع کند .
وی افزود : کسی نیست که بدون معلم به جایی رسیده باشد یا توانمندی پیدا کرده باشد و همه در هررده شغلی ، معلم داشته و آموزش دیده اند .
میرمحمدی تصریح کرد : بزرگترین موضوعی که مورد توجه هرجامعه ای است ، بحث دانایی است که امروزه با افزایش ارتباط و آگاهی ، زمینه رشد دانایی نیز بیشتر از گذشته فراهم شده است.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان گفت : کسانی که دانایی پیدا می کنند هرگز سن وسال برای آن ها مشکل آفرین نیست و می بینیم که علمای دینی ما در بالاترین سن نیز مورد عزت واحترام  دیگران هستند.
میرمحمدی با اشاره به تاثیرگذاری معلمان در رفتار و گفتار دانش آموزان ، تصریح کرد : معلمان بالاترین الگوهای جامعه هستند و با رفتار،کردار و گفتار خود نیز به دانش آموزان آموزش می دهند .
عالی ترین مقام اجرایی استان اظهار داشت : امسال برنامه های متعددی در ارتباط با بزرگداشت منزلت و مقام معلم ، در نظر گرفته شده تا بحث احترام به مقام معلم عمومی شده و دانش آموزان و والدین آنها و تمام مردم قدر معلمان و اساتید را بدانند .
استاندار یزد ادامه داد : معلمان سازندگان همیشگی جوامع بشری هستند و نقش آنها اساسی ترین نقش در هر جامعه ای است .
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد : در جامعه حوزوی مرسوم بود که طلبه ها دست علما را می بوسیدند زیرا مقام و منزلت معلم را شناخته بودند و می دانستند که معلم چه جایگاهی دارد و به جامعه آرامش می دهد .
میرمحمدی اظهار داشت : بینشی که داریم از طرف معلمان به ما می رسد و اگر بینش ما وسیع باشد ، نه تنها دنیای مادی را می بینیم بلکه دنیای معنوی و غیب را نیز مشاهده می کنیم و معلمان هستند که چشم ظاهری و چشم دل ما را بینا می کنند .
استاندار یزد در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: خدا به همه ما توفیق دهد که معلمان را عزیز بداریم، همیشه برای آنها احترام قائل شویم و بزرگواری ها و ایثارگری های آنها را هرگز از یاد نبریم .